Zapowiedź weekendu 10 i 11.10.2015

Sport, Rumia

Data 10.01.2015 00:00-11.01.2015 00:00
Miejscowość Rumia

Po dwutygodniowej przerwie świąteczno-noworocznej w najbliższy weekend do gry o ligowe punkty wracają siatkarki. Zagrają wszystkie grupy wiekowe Akademii Piłki Siatkowej Rumia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczyć będzie można w sobotę aż trzy spotkania.

W rozgrywkach kadetek dwie drużyny reprezentujące Rumię nie zaznały dotychczas smaku porażki i prowadzą w tabelach swoich grup, co daje przepustkę do dalszych gier w Mistrzostwach Pomorza. Młode siatkarki Akademii Piłki Siatkowej Rumia muszą w sobotnie popołudnie wygrać swoje mecze, aby być pewnym awansu. Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ spotkania w pierwszej rundzie rumianki wygrywały po zaciętych pojedynkach. W Stężycy Wieżyca prowadziła już 2:0 i podopieczne Anny Brodackiej musiały wykazać się najwyższym kunsztem i hartem ducha, by doprowadzić do tie-breaka i zwyciężyć. Do równie wysokiego wysiłku w meczu w Gdańsku zmuszone były młodsze dziewczęta reprezentujące Rumię w lidze kadetek. Grające pod szyldem Akademia Piłki Siatkowej Rumia II siatkarki prowadzone przez Roberta Sawickiego nie musiały grać z MMKS pięciu setów, ale stoczyły bardzo wyrównany bój - o zwycięstwie w ostatniej partii zadecydowała gra na przewagi. Kibice, którzy zawitają w sobotę do hali MOSiR będą mieli niecodzienną okazję obserwować dwa mecze siatkówki jednocześnie, ponieważ oba zaplanowano na tę samą godzinę i toczyć się będą na dwóch sektorach rumskiego obiektu.

Liga Wojewódzka Kadetek

Akademia Piłki Siatkowej Rumia I – Wieżyca Stężyca

Akademia Piłki Siatkowej Rumia II – MMKS Gdańsk

10.01.2015 godz. 16.00 hala MOSiR Rumia

Tuż po zakończeniu spotkań ligi młodzieżowej rozpocznie się mecz II ligi kobiet. Przeciwnikiem Akademii Piłki Siatkowej Rumia będzie poznański Energetyk. Zespół z Wielkopolski zajmuje aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli gromadząc w dotychczasowych spotkaniach 26 punktów. Jeśli porównamy to z siódmą pozycją rumianek i dziewięcioma punktami to nietrudno wskazać w sobotnim meczu faworyta. Jednocześnie daleko przedwczesnym wydaje się skazywanie gospodyń na porażkę. Poznanianki są zdecydowanie ”zespołem własnej hali”, na wyjazdach zdobywanie punktów przychodzi im trudniej. Z drugiej strony akademiczki bardzo dawno nie grały meczu w Rumi i na pewno przed własną publicznością rzucą na szalę wszystkie umiejętności i ambicję, aby ugrać w sobotę jak najwięcej.

II Liga Kobiet

Akademia Piłki Siatkowej Rumia – Energetyk Poznań

10.01.2015 godz. 18.00 hala MOSiR Rumia

Krótki odpoczynek czeka dziewczęta, które zagrają w sobotnie popołudnie w lidze kadetek jako druga drużyna Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Wcześnie rano w niedzielę wyruszą do Gdańska, by już w swojej kategorii wiekowej wziąć udział turnieju pierwszej ligi młodziczek. Gospodarzem zawodów będzie Energa Gedania Gdańsk, czyli drużyna z którą rumianki zaciekle walczą o prymat na Pomorzu w tym sezonie. Ostatnio podczas towarzyskiego turnieju w Malborku górą była Rumia, miejmy nadzieję, że uda się powtórzyć ten wynik w rozgrywkach o ligowe punkty.

Turniej I Ligi Młodziczek

11.01.2015 godz. 9.00 sala Zespołu Szkół nr 12 w Gdańsku ul. Burzyńskiego 10 Najmłodsze reprezentantki Akademii Piłki Siatkowej Rumia zagrają w turnieju V ligi młodziczek w Pucku, gdzie zmierzą się z gospodyniami z Zatoki oraz drugim zespołem gdyńskiego Trefla. Jeśli uda się rumiankom podtrzymać dyspozycję z turnieju rozegranego w grudniu w Rumi możemy spodziewać się udanego występu.

Turniej V Ligi Młodziczek

11.01.2015 godz. 14.30 sala MOKSiR w Pucku ul. Lipowa 3C.