SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH !!!

Filmy, Gdańsk

Data 03.02.2015 00:00
Adres ul. Rajska 6
Miejscowość Gdańsk
Bilety KupBilecik.pl

andquot;Pięćdziesiąt twarzy Greyaandquot;, andquot;Ciemniejsza strona Greyaandquot; i andquot;Nowe oblicza Greyaandquot; - te trzy powieści erotyczne przyniosły amerykańskiej autorce E.L. James nieprawdopodobną sławę i pieniądze. Książki przetłumaczono na wiele języków (także polski), a w przeddzień Walentynek zapowiadana jest premiera ekranizacji andquot;Pięćdziesięciu twarzy Greyaandquot;. Dużo wcześniej powstała adaptacja teatralna powieści, a pierwszym europejskim teatrem, który sztukę wystawił, był warszawski Teatr Polonia.

E.B. Janet, księgowa, która na weekend zostaje sama w domu, przy butelce wina zaczyna opisywać swoje fantazje seksualne. Ich bohaterami są Grey, czyli młody, przystojny i bogaty mężczyzna i Natasha - młodsza wersja E.B. Janet. Im więcej wina wypija księgowa, tym szybciej, goręcej i namiętniej dzieje się na scenie. Ale wbrew oryginałowi, andquot;Klaps!andquot; nie jest przysłowiowym Harlequinem, to raczej znakomita zabawa konwencją i nieustanne puszczanie oka do widza. Okraszone dodatkowo świetnymi piosenkami, m.in. z filmu andquot;Kabaretandquot; czy z repertuaru Enrique Iglesiasa. Spektakl wyreżyserował mieszkający w Polsce Kanadyjczyk John Weisgerber, dekoracje i kostiumy zaprojektowała Paulina Czernek, ale cichym bohaterem sukcesu tej inscenizacji jest tłumacz. To Bartosz Wierzbięta - człowiek, który brawurowo przełożył na język polski dialogi do takich hitów, jak andquot;Szrekandquot; czy andquot;Madagaskarandquot;.

A więc? Świetna zabawa gwarantowana!

Fragmenty recenzji:

andquot;Klaps! 50 twarzy Greyaandquot; to przede wszystkim rewelacyjnie napisane, skrzące się dowcipem i znakomicie przetłumaczone przez Bartosza Wierzbięte dialogi, przeplatane piosenkami z filmu andquot;Kabaretandquot; Boba Fossa i przebojami Enrique Iglesiasa. A w przypadku przedstawienia w Polonii także wyreżyserowane lekko i z wdziękiem. A co najważniejsze świetnie zagrane przede wszystkim przez Mateusza Damięckiego, który w tej roli pokazał, że nie tylko jest przystojny, ale także ma poczucie humoru, dystans do siebie i świetnie radzi sobie z rolami tajemniczych amantów o bardzo niekonwencjonalnych upodobaniach erotycznych.andquot; Kama Pawlicka

Występują : Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki

Kliknij TUTAJ i KUP BILET