Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PPNT Gdynia

Inne, Gdynia

Data 17.11.2014 00:00-21.11.2014 00:00
Miejsce Pomorski Park Naukowo Technologiczny
Miejscowość Gdynia

W dniach od 17 do 21 listopada br. zapraszamy na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. To największe na świecie święto przedsiębiorczości obchodzić będziemy z dużym rozmachem. Zaplanowaliśmy szereg wyjątkowych bezpłatnych wydarzeń dla każdego – w szczególności dla młodych przedsiębiorców, studentów i uczniów.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowania biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku w 143 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, oferują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej i startupów, budowania sieci kontaktów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Więcej informacji: www.ppnt.pl/kalendarz

Szczegółowy program wydarzeń:

17 listopada (poniedziałek), godz.10.00-14.00 | Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia

Warsztaty kreatywności dla młodzieży ponadgimnazjalnej

W trakcie warsztatu odkryjesz pokłady własnej kreatywności. Z wykorzystaniem technik kreatywnych przygotujesz hasła reklamowe dla parkowych firm oraz prototypy innowacyjnych produktów. Będzie to także okazja do spotkania z firmami działającymi w PPNT Gdynia.

Zapisy: [email protected]

17 listopada (poniedziałek), godz.19.00-22.00 | Centrum Konferencyjne PPNT Gdynia, Sala D

Aula Polska

Aula Trójmiasto to inicjatywa nastawiona na promocję kultury przedsiębiorczości technologicznej organizowana przez Bartosza Mańkowskiego we współpracy ze Strefą Startup Gdynia. Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć, najlepiej poprzez praktykę i transfer doświadczeń. Zapraszamy do dzielenia się wiedzą specjalistów z różnych dziedzin, prezesów spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. Na najbliższej Auli Trójmiasto wystąpią: Viren Bhandari, Piotr Bucki oraz Jacek Kotarbiński.

Zapisy: http://aulapolska.pl/spotkania/bloger-strateg-rynkolog-zbudowac-rozpoznawalnosc-sieci/

18 listopada (wtorek), godz.11.00-14.00 | Centrum Konferencyjne PPNT Gdynia | Sala F/H

Prawo własności intelektualnej – przewodnik dla początkującego przedsiębiorcy vol. 3

Podczas spotkania Mateusz Woźniak z Centrum Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii odpowie m.in. na pytania: jak zaplanować strategię marketingową swojej firmy oraz jak korzystać z bezpłatnych materiałów graficznych zgodnie z prawem własności intelektualnej? To warsztaty, na które szczególnie zapraszamy każdego początkującego przedsiębiorcę.

Zapisy: www.wlasnosc1811.evenea.pl

18 listopada (wtorek), godz. 17.00-19.00 | Centrum Konferencyjne PPNT Gdynia - Coworking

Gamifikacja w praktyce

Rozwijasz swój startup lub pracujesz nad pomysłami biznesowymi? Podczas spotkania wspólnie z innymi możesz zastanowić się, jak wykorzystać do tego celu elementy gamifikacji.

Zapisy: www.gamifikacja1811.evenea.pl

19 listopada (środa), godz. 10.00-16.30 | Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia

WorkOut! Pracuj kreatywnie

Oderwij się od kanapy czy biurka w domu. Przyjdź na kolejne spotkanie z cyklu WorkOut!, gdzie będziesz mógł poczuć klimat pracy w PPNT Gdynia. Podczas spotkania będziemy wspólnie pracować w kreatywnym otoczeniu, poznawać ciekawych ludzi i porozmawiamy o tym, czym (i dla kogo) jest coworking. WorkOut! to cykl spotkań skierowanych do trójmiejskich freelancerów. Zabierz ze sobą laptopa (lub cokolwiek, czego potrzebujesz, aby wykonać swoją pracę) oraz wizytówki, by móc wymienić się nimi z innymi uczestnikami WorkOut’u. Zapewniamy wygodne miejsce do pracy, Internet i dobrą kawę. Gościem drugiej edycji WorkOut’u będzie Patrycja Bronk (alternativva.pl).

Zapisy: www.workout.evenea.pl

19 listopada (środa), godz. 18.00-20.00 | Centrum Konferencyjne PPNT, Sala G

Jak małe i średnie przedsiębiorstwo może pozyskiwać zlecenia przez Internet

Obecnie ponad 57% zleceń pozyskiwanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa pochodzi z Internetu. Jest to obecnie najtańsze źródło pozyskiwania klientów. Większość klientów poszukuje informacji o firmach w Internecie, dlatego widoczność w sieci stała się jednym ze sposobów budowania przewagi konkurencyjnej i skutecznym sposobem na zwiększenie zysków. Podczas szkolenia opowiemy w jaki sposób przygotować podstawowe narzędzia obecności firmy w Internecie przy małym zaangażowaniu finansowym. Uczestnicy szkolenia mają możliwość umówienia się na godzinną konsultację ze specjalistą w zakresie budowania obecności firmy w Internecie.

Zapisy: http://msp.evenea.pl/

20 listopada (czwartek), godz. 18.00-20.00 | Centrum Konferencyjne PPNT, Sala Kinowa

Życie rzeczy. Startup Your Weekend vol. 9

Po tym spotkaniu zupełnie inaczej spojrzysz na swoją szczoteczkę do zębów czy kubek, z którego codziennie pijesz kawę. Podczas 9. odsłony Startup Your Weekend obejrzymy film Gary’ego Hustwita pt. ”Objectified”. Dokument, należący do tzw. trylogii designu, opowiada o skomplikowanej relacji z przedmiotami codziennego użytku, która przeobraża się w relację z ludźmi wytwarzającymi te przedmioty. To film o kreatywności, która pojawia się podczas projektowania przedmiotów – od tych prostych jak szczoteczka do zębów, po technologiczne nowinki. Opowiada także o ekspresji, tożsamości i zrównoważonym rozwoju. Prelekcję przed filmem wygłosi Marek Adamczewski – projektant, wykładowca ASP w Gdańsku, zajmujący się wzornictwem przemysłowym.

Zapisy: www.rzeczy.evenea.pl

20 listopada (czwartek), godz. 09:30 – 14:30 | Centrum Konferencyjne PPNT Gdynia, Sala D

Programy komputerowe w prawie autorskim czyli o tym, co warto wiedzieć, aby skutecznie chronić oprogramowanie?

Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej w PPNT Gdynia i Stowarzyszenie ”Wolna Przedsiębiorczość” zapraszają na spotkanie poświęcone tematyce ochrony programów komputerowych.

Tematy, które poruszymy:

  • Dlaczego programy komputerowe chronimy prawem autorskim?
  • Rozwiązania polskie, a rozwiązania na świecie.
  • Gdzie szukać przepisów?
  • Definicja programu komputerowego – dlaczego w ustawie brak jego definicji?
  • Jak sądy definiują program komputerowy? Jak to wygląda w USA?
  • Czy każdy program komputerowy jest utworem i podlega ochronie?
  • Co podlega ochronie (kod źródłowy czy realizowane przez program funkcje, metody obróbki danych, sposób dokonywania obliczeń, idee?).
  • Szkolenie przeprowadzą: adwokat Anna Kujaszewska oraz kierownik pomorskiego ośrodka Enterprise Europe Network, działającego przy Stowarzyszeniu ”Wolna Przedsiębiorczość”, Rafał Kruczkowski.

Zapisy: www.roip.evenea.pl

21 listopada (piątek), godz.10.00-20.00 | Centrum Konferencyjne PPNT Gdynia - Coworking

VI edycja indywidualnych konsultacji biznesowych

Indywidualne spotkania z doświadczonymi specjalistami ze świata nauki i biznesu to doskonała szansa rozwoju dla startupów, początkujących przedsiębiorców i osób myślących o założeniu firmy. Wszystkich, którzy szukają optymalnych rozwiązań dla swojego biznesu, zapraszamy do udziału w najbliższej edycji konsultacji biznesowych. W ramach indywidualnych konsultacji oferujemy pomoc w następujących obszarach: ocena pomysłu na biznes, finansowanie startupów i małych firm, prawo własności intelektualnej oraz marketing i reklama.

Zapisy: www.konsultacje2111.evenea.pl