LABORATORIUM STRACHU - Wieczór dla dorosłych

Imprezy klubowe,

Data 31.10.2014 20:00
Bilety 24 zł, www.experyment.gdynia.pl

LABORATORIUM STRACHU - Wieczór dla dorosłych

W piątkowy wieczór, 31 października od 20:00 aż do północy, każdego czeka twórcze eksperymentowanie w gdyńskim centrum nauki. Tej nocy, podczas Laboratorium Strachu udowodnimy, że nauki nie trzeba się bać.

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 18 roku życia na zabawę będącą eksperymentalną mieszanką dreszczyku emocji, nutki ciekawości i niekończących się granic naukowych odkryć. Specjalnie dla gości połączymy science show na scenie, pokazy kuchni molekularnej, styczność z chemiczną ektoplazmą z naukowym wyjaśnieniem „czy strach się bać” na wykładzie „Psychologia strachu, horroru i grozy”.

Zapraszamy również na wędrówkę przez historię po wierzeniach słowiańskich poruszając temat „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”, gdzie zderzymy popkulturowe trick or treat z rodzimymi tradycjami. Ponadto, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Oculus Rift odkryjemy najmroczniejsze rejony Wirtualnej Rzeczywistości. Wieczór nie może się oczywiście odbyć bez dawki świetnej muzyki, więc gościć będziemy zespół Trupa Trupa. Zapraszamy naszych gości do przebrania się. Czy konwencja naukowa, czy popkulturowa – tylko wyobraźnia może Was ograniczyć. Dodatkowo przebrane osoby będą mogły wziąć udział w Instagramowym konkursie.

Nie przegapcie Laboratorium strachu! Wyjątkowy wieczór dla dorosłych tylko w EXPERYMENCIE!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM: POKAZY:

20:15 EXPedycja strachu, podczas science show na scenie pojawią się pogromcy duchów. Okazuje się jednak, że na EXPERYMENTALNE duchy nie działają standardowe środki używane przez przedstawicieli tej profesji. Dlatego do sprawy będzie trzeba podejść - jakżeby inaczej - naukowo! Czy duchy dadzą się zwabić w pułapkę sublimującego suchego lodu? A może odstraszy je ryk gwałtownie spalanej żelatyny dobywający się z niepozornej probówki? Co myślą duchy o indykatorach pH? Któryś ze sposobów na pewno nie zawiedzie!

21:00 oraz 22:30 Kuchnia molekularna, to warsztaty, podczas których goście dowiedzą się jak kreatywnie podejść do gotowania, wykorzystując przy tym naukę. Dowiedzą się, między innymi, jak przygotować potrawę świecącą w ciemności. NA WYSTAWIE: 20:00-24.00 Oculus Rift. Strach ma stereoskopowe oczy – zapraszamy na multimedialne stanowisko prezentujące najmroczniejsze rejony Wirtualnej Rzeczywistości (czyli prezentację działania gogli VR Oculus Rift na przykładzie kilku wybranych aplikacji). 20:30-24:00 Chemiczna ektoplazma – niepowtarzalna okazja, aby na laboratoryjnym stole samodzielnie stworzyć polimerową, superlepką substancję

20:00-24:00 Stanowisko charakteryzatorskie, na którym przemienimy zainteresowanych w postaci niczym z horrorów.

KONCERT: 21:30 TRUPA TRUPA, Trójmiejski zespół tworzy Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Zespół ma na swoim koncie epkę z 2010 roku, longplay wydany w czerwcu 2011 roku oraz drugi longplay wydany 27 kwietnia 2013 roku. W ostatnim czasie zespół gościł na OFF Festivalu (2013), Festiwalu Ars Cameralis (2013), Open'er Festival (2012) oraz Soundrive Festival (2014). Od pewnego czasu Trupa Trupa gości również na antenie TVP Kultura - do tej pory telewizja wyemitowała siedmiokrotnie koncert z foyer Teatru im. Gombrowicza, a od maja tego roku rozpoczęła emisję koncertu z Cafe Fikcja. Zespół jest dwukrotnym laureatem nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej SZTORM ROKU za album LP i album ++. Trupa Trupa została również nominowana do Nagrody Aktivista w kategorii Artysta Roku za album ++. Utwór "Take my hand" z pierwszej długogrającej płyty zespołu trafił na wydawnictwo Trzeciego Programu Polskiego Radia Offensywa. Obecnie zespół pracuje nad trzecią płytą, której premiera planowana jest na 2015 rok.

WYKŁADY: 20:45 Psychologia strachu, horroru i grozy. Strach, który przez miliony lat ewolucji pełnił rolę mechanizmu umożliwiającego przystosowanie się do groźnego otoczenia, dziś stał się bardzo atrakcyjnym towarem. Dlaczego tak się stało? Czym on w ogóle jest? Co się dzieje z organizmem, który doświadcza strachu? Czy lubimy się bać, a jeśli tak to dlaczego tak się dzieje? To tylko niektóre z pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć podczas wykładu, odbywającego się w nocy, podczas której miliony ludzi na całym świecie nie robią nic innego, tylko straszą się nawzajem. Wykład poprowadzi Daniel Krokosz, psycholog sportu, doktorant w Zakładzie Psychologii Zdrowia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

22:15 Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Cytat z Dziadów Mickiewicza ma stanowić punkt wyjścia do rozważań na temat dawnych wierzeń Słowian oraz do wyjaśnienia które z aktualnych halloweenowych zabaw wywodzą się z kultu pogańskich bóstw. W takcie prelekcji znajdą Państwo odpowiedź na pytanie jaki wpływ na codzienne życie miały siły natury, a jakie siły nadprzyrodzone? Demonologia, obrzędy, rytuały to tylko część z zagadnień, które zostaną omówione podczas warsztatu prowadzonego przez Edukatorów Centrum Nauki EXPERYMENT.
Liczba miejsc na poszczególne punkty programu w ramach wieczoru jest ograniczona.

Bilety w cenie 24 zł dostępne w internetowej sprzedaży na www.experyment.gdynia.pl do 31.10.2014 do godz. 13:00 oraz po godz. 13:00 w kasach w dniu wydarzenia (w miarę wolnych miejsc). Wstęp wyłącznie dla osób dorosłych.