Wybierz się na koncert charytatywny i wspomóż Rafała

Imprezy klubowe, Wejherowo

Data 19.10.2014 17:30
Miejsce Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
Adres Zamkowa 2a
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Rafał Zawidzki od dwóch lat choruje na raka. Obecnie szuka sposobu, żeby wyjechać na leczenie do Niemiec. Do poszukiwań przyłączyli się przyjaciele i znajomi Rafała, którzy zjednoczyli się na stronie: Przyjaciele Rafała. 19 października, w niedzielę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz popularnego "Zawidza".

Podczas koncertu będzie można wspomóc akcję leczenia Rafała Zawidzkiego, a po koncercie odbędzie się mała aukcja płyt z autografami artystów.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Na scenie pojawi się między innymi Kwintet Dęty Blaszany, który tworzą dwóch trębaczy, waltornista, puzonista oraz tubista. Daje to bogactwo brzmieniowe a także wielkie możliwości wykonawcze. Różnorodny repertuar, w którym znajdują się utwory z kręgu muzyki klasycznej, operowo - operetkowej, musicalowo – filmowej oraz bogaty zbiór utworów muzyki rozrywkowej i popularnej w autorskich aranżacjach pozwala doskonale dostosować program do każdej okazji.

Gościnnie z kwintetem wystąpią: Agnieszka Zębala oraz ks. dr hab Robert Kaczorowski.

  • Agnieszka Zębala – na co dzień solistka Zespołu Wokalnego Marynarki Wojennej, absolwentka Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Studiowała Jazz i Muzykę Rozrywkową na AM w Gdańsku. Laureatka konkursów i festiwali ogólnopolskich.

[IMG_R]3[/IMG_R]

  • Ks. dr hab. Robert Kaczorowski jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Wokalno-Aktorskim, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. W swoim dorobku ma wiele koncertów oratoryjnych i oratoryjno-kantatowych, występując w kraju i za granicą, współpracując z wieloma uznanymi orkiestrami i dyrygentami.

SKŁAD KWINTETU:

  • mł. chor. Rafał Ringwelski - trąbka, flugelhorn
  • st. mat Adam Skrzypkowski - trąbka, trąbka piccolo
  • mat Marcin Rembowski - waltornia
  • st. mat Jarosław Taciak - puzon
  • st. chor. Zygmunt Zegarlicki - tuba

Koszt wyjazdu Rafała w zależności od kliniki wyniesie od 300 do 600 tysięcy złotych. Mężczyzna chciał zatem sprzedać mieszkanie, pieniądze z inwestycji przeznaczając na leczenie. Znajomi postanowili zjednoczyć siły i utworzyć na jednym z portali społecznościowych specjalną grupę, która ma wspierać Rafała. Wymyślono już mecz charytatywny, koncert charytatywny czy wystawienie przedmiotów na aukcje internetowe.

Potrzeby finansowe są ogromne. Rafałowi pomaga również fundacja Avalon. Rachunek to 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, dopisek "ZAWIDZKI 3431"

Więcej informacji jak pomóc Rafałowi znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/groups/754969497882747/