Harpagan

Sport, Lipusz

Data 17.10.2014 00:00-19.10.2014 00:00
Miejsce Gmina Lipusz
Miejscowość Lipusz
Bilety wstęp wolny

Pozostało raptem kilka dni do startu Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan. Już w najbliższy piątek wystartuje 48 edycja Harpaganu W dniach 17-19 października 2014 spotykamy się w Gminie Lipusz. O godzinie 21:00 rozpocznie się 24 godzinny marsz na orientację podczas którego uczestnicy mają do pokonania 100 kilometrów. Jest to najdłuższa czasowo trasa, ale nie jedyna na tym rajdzie.

Sprawdź siebie, sprawdź swoje umiejętności! Każdy kto pokona jedną z najdłuższych tras (piesza 100km, rowerowa 200km, mieszana 150km) w limicie czasowym odnajdując wyznaczone punkty kontrolne przy pomocy mapy i kompasu otrzyma zaszczytny tytuł „Harpagana”.

Obawiasz się dystansu? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótsze trasy piesze o długości 50 lub 25 kilometrów. Idealne trasy dla tych, którzy nigdy nie próbowali swoich sił podczas marszy na orientację. Chcesz zaszczepić miłość do rajdu najbliższym? Trasa piesza HARPUŚ o długości 10 kilometrów jest właśnie dla nich. To tam można po raz pierwszy spróbować własnych sił w nawigacji i pokonywaniu własnych słabości.

Jeśli Twoją pasją są rowery sprawdź swoje możliwości i umiejętności na trasach rowerowych. Do pokonania jest dystans 200 kilometrów w czasie 12 godzin. Jeżeli ten dystans jest za długi lub też startujesz pierwszy raz, spróbuj swoich sił na trasach o długości 100 lub 50 kilometrów. Ważne że trasę ustalasz sam i w każdej chwili możesz skrócić dystans wracając wcześniej do bazy Rajdu. Chciałbyś wystartować na trasie pieszej i rowerowej? Nie wiesz którą wybrać? Trasa Mieszana będzie dla Ciebie idealna. 50 kilometrów pieszo + 100 kilometrów rowerem to trasa marzeń dla najwytrwalszych. Tych wspomnień nie wymażesz szybko z pamięci.

Co czeka nas tym razem?

Może piękna słoneczna pogoda sprzyjająca długim marszom a może wielka ulewa, która wszystkie drogi w lesie zamieni w błoto? Tego nie wiemy. Wiemy, że rajdu Harpagan nie zapomnisz długo i będziesz chciał tu wrócić nie raz. Gwarantujemy Ci niezapomniane emocje.

Jeśli jeszcze nie zgłosiłeś swojego udziału w rajdzie możesz to wciąż zrobić! Wejdź na www.harpagan.pl/rajd i wybierz trasę, którą pokonasz w najbliższy weekend.