V edycja Sopockich Targów Seniora

Inne, Sopot

Data 18.10.2014 10:00-19.10.2014 16:00
Miejsce Hali 100 lecia Sopotu
Adres ul. Goyki 7
Miejscowość Sopot
Bilety wstęp wolny

W weekend 18 i 19 października w Hali 100 lecia Sopotu odbędzie się piąta edycja Sopockich Targów Seniora. Organizatorzy przygotowali dla osób odwiedzających targi bogatą i różnorodną ofertę: produkty i usługi dedykowane seniorom, bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne, warsztaty plastyczne i ruchowe, wykłady i porady ekspertów a także ciekawy program artystyczny.

Wśród bogatej i różnorodnej oferty, każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca targów. Seniorzy są grupą zróżnicowaną, w zależności od wieku i stanu zdrowia ich potrzeby są inne, dlatego na targach przygotowaliśmy propozycje zarówno dla osób aktywnych, jak i tych niesamodzielnych, które wymagają wsparcia i opieki.

Odnaleźć tu można wszystko to, co służy zdrowiu i radości życia na emeryturze, a więc wyroby prozdrowotne i medyczne, oferty z zakresu: pielęgnacji ciała i urody, opieki nad osobami starszymi, rehabilitacji, zdrowego żywienia, wypoczynku i podróży, edukacyjne oraz propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu.

Tegoroczna edycja Sopockich Targów Seniora odbędzie się pod hasłem: PIĘKNY UŚMIECH W KAŻDYM WIEKU. - Będziemy promować aktywny tryb życia, który niesie radość, doradzimy jak dbać o urodę i pięknie wyglądać mimo upływu lat oraz zadbamy o profilaktykę zdrowia, oferując naszym seniorom szereg bezpłatnych badań, warsztatów oraz porad ekspertów – podkreśla Marek Wojda-prezes Fundacji Niezależni - współorganizator Targów.

Seniorzy będą mogli aktywnie wziąć udział w targach, uczestnicząc w licznych warsztatach np. obsługi laptopa i tabletu, warsztatach plastycznych, jak np. układania bukietów, tworzenia biżuterii, malowania na ceramice czy decoupage oraz ruchowych, m.in. gimnastyka kręgosłupa, twarzy, nauka tańca, joga śmiechu, tai chi. Organizatorzy zachęcają do zabrania wygodnego stroju oraz obuwia aby w pełni skorzystać z bogatej oferty zajęć ruchowych.

Ważnym elementem targów są bezpłatne badania profilaktyczne, wykłady, porady oraz konsultacje zdrowotne, m.in. lekarza stomatologa, kardiologa, okulisty, rehabilitanta, dietetyka, podologa, który podpowie jak dbać o stopy; badania wzroku i słuchu, gęstości kości, skóry, pomiar poziomu cukru, ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej. Przed halą stanie osteobus, w którym będzie można wykonać badanie densytometryczne (gęstości kości) w kierunku osteoporozy oraz mammobus, w którym Panie w wieku 50-69 lat będą mogły bezpłatnie wykonać badanie piersi. Na hali wystawienniczej będzie również specjalnie przygotowany unit dentystyczny gdzie będzie można bezpłatnie wykonać przeglądy dentystyczne.

Na scenie zaplanowano, m.in. pokazy tańca, gimnastyki, porady ekspertów, konkursy z nagrodami. W sobotę zapraszamy dziadków wraz z wnukami na humoreskę Pchła Szachrajka według Jana Brzechwy przygotowaną przez grupę seniorek - zachęca Marek Wojda a w niedzielę na finał do wspólnej zabawy przy piosenkach krotochwilnych.

Starości należy się uczyć - jak mówił Aleksander Kamiński, pedagog i wychowawca, dlatego na Sopockich Targach Seniora prezentujemy ciekawe rozwiązania i pomysły jak przygotować się do starości aby była dobrym i spełnionym czasem – dodaje Anna Jarosz. Dużym zainteresowaniem na targach zawsze cieszą się wykłady i porady zdrowotne oraz badania profilaktyczne. To oznacza, że mamy coraz większą świadomość jak ważne jest przygotowanie się do starości. To jaka będzie nasza starość w dużej mierze zależy od nas samych, od tego jak wyglądało nasze dotychczasowe życie. Dlatego tak ważny jest zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, profilaktyka, rozwijanie pasji i zainteresowań oraz pielęgnowanie relacji.

Po pierwsze i najważniejsze ze starością trzeba się oswoić, trzeba ją zaakceptować jako naturalny, kolejny etap naszego życia. Dobrym sposobem na akceptację życia, niezależnie od wieku jest uśmiech, pogoda ducha i radość z codziennych małych rzeczy. Uśmiech jest wyrazem pozytywnych emocji, ale również oznaką zdrowia. Jak mówi znane nam wszystkim powiedzenie: Śmiech to zdrowie, dlatego organizatorzy Sopockich Targów Seniora zachęcają do uśmiechu i promują w tym roku hasło: „Piękny uśmiech w każdym wieku”.

[IMG]2[/IMG]

Zapraszamy w sobotę i niedzielę 18 i 19 października w godz. 10.00 – 16.00 do Hali 100 lecia Sopotu, przy ul. Goyki 7. Wstęp wolny.