Folk w mocnym wydaniu czyli GRAI

Koncerty, Gdynia

Data 06.10.2013 19:00
Miejsce Ucho
Adres ul. Św. Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu)

Koncert folkmetalowych formacji. Na scenie Ucha zagrają rosyjski zespół Grai oraz pochodzące z Polski grupy Radogost, Percival Schuttenbach i In Extremis.

  • GRAI (Rosja)

Rosyjski folkmetalowy zespół powstały w 2005 roku. W swoich tekstach, grupa śpiewa o smutku dla czasów, które minęły, czasów słowiańskiej dumy, męstwa, odwagi i honoru. Melodie ludowe, doskonałe instrumenty dęte w połączeniu z gitarami i kobiecymi wokalami dają własne, specyficzne brzmienie. Grupa koncertowała z takimi zespołami jak Alkonost, Svarga, Arkona czy Rossomahaar. Na swoim koncie ma dwie płyty – „Polyn – Trava” oraz „O Zemle Rodnoi”. W tej chwili realizowany jest materiał do trzeciego albumu.

  • RADOGOST (Polska)

Polska slavi metalowa grupa powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim. Nazwa Radogost wywodzi się od imienia jednego ze słowiańskich bogów. Zespół gra energetyczną muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Jego wizytówką są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. W tekstach Radogost nawiązuje do legend, mitów, podań i wierzeń słowiańskich, kultywując tradycje ludów zamieszkujących tereny między innymi dawnej Polski, Czech i Słowacji. Zespół koncertował z takimi artystami jak Litvintroll, Cruadalach, Percival Schuttenbach, Silent Stream of Godless Elegy czy Żywiołak. W swoim dorobku wydawniczym ma dwa albumy – „W cieniu wielkiego dębu” oraz „Dark Side of the Forest”.

  • PERCIVAL SCHUTTENBACH

Rockowe granie z elementami folku, muzyki klasycznej, elektroniki i wszystkiego, co tylko spodoba się muzykom. Przez wiele lat projekt ten zmieniał się muzycznie – wraz ze zmianami personalnymi w zespole. Obecnie jest on przedstawicielem Nowej Fali Polskiego Heavy Folku (New Wave of Polish Heavy Folk), którą to nazwę zespół sam sobie stworzył (analogicznie do New Wave of British Heavy Metal), chociaż nie było nigdy starej ani żadnej innej fali polskiego heavy folku (ale kogo to interesuje?). Hasła przewodnie: folk, pogaństwo, energia.

Percival Schuttenbach tworzą:

  • Mikołaj Rybacki – gitara, saz, mandolina, instr. szarpane, wokal
  • Katarzyna Bromirska – wiolonczela, rebec, akordeon, flety, wokal
  • Joanna Lacher – wokal, gitara basowa, przeszkadzajki
  • Christina Bogdanova – wokal, Kaos Pad 2 & Reloop
  • Andrzej Mikityn – perkusja, instrumenty perkusyjne

  • Trasa na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/444542448964843/

  • Organizator: http://www.heartofrockagency.com/