Broken Regał 2

Imprezy klubowe, Sopot

Data 02.03.2013 14:43
Miejsce Instytut Spraw Wszelakich
Miejscowość Sopot

To będzie druga odsłona imprezowej efemerydy, która zrodziła się w głowach dwóch zadeklarowanych fetyszystów płyt winylowych, chorobliwie uzależnionych od dźwięków, w których dominuje pozytywny vibe. Porro i Cubeman zapraszają na do Instytutu Spraw Wszelakich na prawdziwy muzyczny koktajl firmowany szyldem Broken Regał.

Pierwsza edycja imprezy, która w grudniu zawitała do sopockich kontenerów, udowodniła, że z pozoru karkołomne połączenie muzyki jamajskiej z klubowymi brzmieniami może stworzyć prawdziwie taneczną mieszankę wybuchową. Sojusz stylistyki modern roots reggae/dancehall/mash-up z klimatami nu funk, funky breakbeat zostanie zatem odnowiony, czego efektów będzie można doświadczyć w pierwszą sobotę marca w Instytucie Spraw Wszelakich.

PORRO

Pasjonat i kolekcjoner szeroko pojętej muzyki niekomercyjnej, tłoczonej na czarnym nośniku, zwanym vinylem. W latach 2002-2007 bardzo aktywnie udzielał się jako DJ na trójmiejskiej i ogólnopolskiej scenie klubowej.

Jeden z pierwszych rezydentów kultowej sopockiej Papryki, gdzie zaciekle promował dźwięki z gatunku Nu Funk, Mush Ups oraz Funky Breakbeat. W swoich setach stawia na duży eklektyzm brzmień, co oznacza, że oprócz wspomnianych funky breaks, zapuszcza się także w rejony Broken Beat, Afro Disco, Latin, Dub, Calypso, Nu Wave.

Jako 1/4 składu formacji Groovekojad Sound System odwiedził 28 miast Polski, gdzie w ramach 3-miesięcznej trasy Simplus Tour 2005, poprzedzał występy Reni Jusis.

Z trójmiejskimi i zagranicznymi muzykami tworzył na scenie żywe soundsystemy, czego efektem były cotygodniowe jam sessions podczas Żywych Śród w sopockim klubie Papryka lub piątkowe melanże Trio Sexlusiv w gdańskim Mechaniku.

Wraz z MC Glennskiim współorganizował kilka edycji Bałtyk Breaks w legendarnym krakowskim klubie Prozak oraz dziesiątki funkowych imprez typu DJ + MC.

Realizując swoją muzyczną pasję, miał okazję supportować wielu producentów światowego formatu, m.in. Dub Pistols & Barry Ashworth, Soul Of Man, Drumattic Twins, Dublex Inc., Dreadzone, Plej, Hird & Yukimi Nagano, Tutto Matto, Tom Neville czy Andreas Saag & Ernesto.

Aktywnie udzielał się za deckami z różnymi postaciami funkowej i hip-hopowej sceny, wśród których byli Romero, Cez14, Wojak, Ziomboi Klika, Ojciec Karol, Simc!, Kiewicz, Bogusz JR, Envee, Maceo Wyro i inni.

W ubiegłym dziesięcioleciu stale współpracował z trójmiejskimi klubami Papryka, Klubowa, Sfinks, Soho, Siouxie, Mechanik, Mandragora, Ucho, Mandarynka i wieloma innymi, których nazw już nie pamięta.

Cubeman

Selektor i promotor muzyki jamajskiej aktywnie działający od 2005 roku. Początkowo związany z Radio Sensi sound i cyklicznymi imprezami w gdyńskiej Mandragorze. Współpracował z Cheebah crew oraz francuskim selektorem Brigadier JC, z którym organizował comiesięczne reggae uczty pod nazwą "Roots Factory". Od dobrych kilku lat niestrudzony emisariusz korzennych brzmień w szeregach kolektywu No Duck Crew.

Po jego selekcji można spodziewać się zarówno staroci spod znaku ska, rocksteady, rootsowych i rub-a-dubowych hitów, jak również bardziej współczesnych brzmień - dancehall, digital dub, modern roots i ragga jungle.