Baltic Games

Sport, Gdańsk/Sopot

Data 30.08.2012 00:00-01.09.2012 00:00
Miejsce Ergo Arena
Miejscowość Gdańsk/Sopot

Baltic Games Extreme Sports Festival - jedyna w Polsce, największa, cyklicznie odbywająca się impreza sportów ekstremalnych. Piąta edycja, najlepsi zawodnicy z Europy i USA startujący w 3 dyscyplinach sportowych: skate, bmx, in line. Park na powierzchni 1350 m² i ponad 10 tysięcy miejsc na trybunach najnowocześniejszej hali w Polsce - Gdańsk Ergo Arena.

Skate targi, chill out zone, deSkiDance Silent Disco, Pit Stop symulatory rajdowe oraz pierwszy raz w tym roku Baltic Music Stage, na którym wystąpią m.in. Baku Baku Skład, Abradab, Joka, CNE, WSZ, Numer Raz, Jamal Sound System, Novika & Mr Lex i wielu innych.

Podczas 4 ostatnich lat, od pierwszej edycji w 2008 roku, Baltic Games zyskał miano jednego z największych festiwali extreme w Europie i jest chętnie odwiedzany przez gwiazdy sportów ekstremalnych z całego świata. Impreza, z roku na rok skupia wokół siebie coraz większe rzesze fanów, takich widowiskowych dyscyplin jak: deskorolka, rolki i rowery BMX. Międzynarodowa obsada zawodów, rozgrywanych w ramach Baltic Games gwarantuje, że zjeżdżająca się tłumnie z całej Polski publiczność, ma zagwarantowane emocje i wspomnienia, które jeszcze na długi czas pozostają w jej pamięci.

W 2012 roku Baltic Games po raz pierwszy będzie organizowany w zadaszonym obiekcie. Dzięki współpracy z ERGO ARENĄ, festiwal odbędzie się w największej i najnowocześniejszej hali w Polsce. Na kibiców czekać będzie ponad 10 000 wygodnych krzeseł, a zawodnicy będą mieli do dyspozycji skatepark, który stanie na powierzchni 1350 m² płyty ERGO ARENY.

Europejska i światowa czołówka zawodników już niedługo będzie rywalizować o laury, glorię i chwałę Baltic Games na największych przeszkodach, jakie do tej pory zostały wybudowane w Polsce. Nowy jumpbox o wysokości ponad 2,5m i wiele innych przeszkód będzie miejscem rywalizacji takich sław światowego BMX'a jak Drew Bezanson, Pat Casey czy Harry Main. Nie zabraknie też takich zawodników deskorolki jak: Maxim Habanec, Jordan Hoffart, czy Helder Lima i wielu, wielu innych.