Top Music Festival -9 dniowe warsztaty muzyczne i festiwal indywidualnosci muzycznych

Koncerty, Gdynia

Data 18.08.2012 00:00-26.08.2012 00:00
Miejsce Klub Ucho, Blues Club, Gemini, Ymca
Miejscowość Gdynia

Zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych - Top Music Festival, który odbędzie się 18-26.08.2012.

szczegóły na stronie www.topmusicfestival.pl warsztaty są odpłatne

Wykładowcy wokal: Grażyna Łobaszewska Krystyna Stańko Prof.Jadwiga Gałęska-Tritt gitara: Jacek Królik bas: Paul Rutschka perkusja: Grzegorz Sycz

Podczas Top Music Festival wystąpią: 18.08.2012 godz. 20.00 Koncert popisowy wokalistek Top Music Festival- Koncert powitalny 20.08.2012 godz. 20.00 Koncert Elek3city i jam session z udziałem Jacka Królika 21.08.2012 godz. 20.00 Koncert Mrs. Marshall i jam session z udziałem Jacka Królika 22.08.2012 godz. 20.00 Koncert 2FISH 24.08.2012 godz. 20.00 Koncert uczestników i wykładowców Top Music Festival

Grażyna Łobaszewska - wokal Jedna z najwybitniejszych polskich piosenkarek, kompozytorek i autorek wielu śpiewanych przez siebie utworów. Prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Od 1997 do1999 roku prowadziła Studium Piosenki w Gdańsku. W latach 2001-2002 była wykładowcą w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie a także Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1998 roku do 2003 prowadziła warsztaty wokalne organizowane przez Centrum Animacji Kultury przy Ministerstwie Kultury i Sztuki.

Prof. Jadwiga Gałeska-Tritt - wokal Profesor Jadwiga Gałęska-Tritt jest absolwentką Wydziału Wokalnego i Wydziału Wychowania Muzycznego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej (obecnie Akademii Muzycznej) im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jej aktywność w młodzieżowym środowisku muzycznym Poznania lat sześćdziesiątych, zwróciła uwagę wielkich kreatorów kultury, wspaniałych muzyków, dyrygentów i pedagogów takich, jak: prof. Edmund Maćkowiak, prof. Stefan Stuligrosz, dr Jerzy Młodziejowski, prof. Witalis Dorożała, prof. Stanisław Krukowski, prof. Jerzy Zabłocki. Jako młoda artystka, śpiewaczka i dyrygentka działała na wielu płaszczyznach muzycznej sztuki, dyrygując i pracując z zespołami rówieśników, organizując audycje muzyczne dla młodszych dzieci, śpiewając odpowiedzialne partie na estradach filharmonii, w kraju i zagranicą, nagrywając do radia i dokonując wielu premierowych wykonań utworów współczesnych polskich kompozytorów.

Krystyna Stańko - wokal Wokalistka obdarzona niezwykle oryginalnym, zmysłowym głosem, swobodnie poruszająca się w różnych estetykach muzycznych. Kompozytorka, autorka tekstów, gitarzystka, pedagog.Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracowała z krakowską formacją bluesową Dekiel, z którą odbyła trasę koncertową po Niemczech i wystąpiła m.in. na festiwalu Rawa Blues. Podczas studiów założyła własny zespół złożony z czterech kobiet o nazwie For Dee, którego była gitarzystką i wokalistką, a także autorką muzyki i tekstów. Pomysł założenia żeńskiej grupy okazał się na tyle trafiony, że zaowocował zdobyciem głównej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Udział w konkursie Debiuty - Opole zakończył się również zdobyciem I-go miejsca, a Krystyna Stańko otrzymała nagrodę im. Anny Jantar oraz specjalną nagrodę za najlepszy utwór konkursu

Jacek Królik - gitara Karierę gitarzysty rozpoczął w zespole Dekiel, który przyniósł jemu i innym muzykom grającym w tym zespole dużą popularność[5]. W 1986 roku był współtwórcą zespołu Chłopcy z Placu Broni, który w 1987 roku zakwalifikował się do finału Festiwalu w Jarocinie. Na początku lat 90. nagrywał jako muzyk sesyjny. W 1993 roku współpracował z zespołem Lombard, z którym nagrał album Afryka, a następnie z Urszulą. Udzielał się także w zespole Tilt. W 1994 roku poznał Grzegorza Ciechowskiego, z którym w 1996 roku nagrywał płytę OjDADAna. Ponadto w tym czasie współpracował z Justyną Steczkowską, Renatą Przemyk i Krzysztofem Antkowiakiem. W 1995 roku społecznie nagrał gitary na płycie pt. "Nadzieja" z zespołem Zmartwychwstańcy z WSD Zmartwychwstańców w Krakowie.

Sławomir Drywa - intrumenty klawiszowe Pianista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z takimi muzykami jak Emil Kowalski , Janusz Mackiewicz, Piotr Lemańczyk, Tomasz Sowiński , Irek Wojtczak, Justyna Steczkowska , Misza Hairulin , Olo Walicki.

Grzegorz Sycz jr - perkusja Muzyk, kompozytor, pedagog, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4. Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Najlepiej czuje się w stylistyce jazz-funk, fusion i modern jazz. Wspólpracował m.in. z muzykami takimi jak Ian Gillan (Deep Purple), Angus Tomas Bangus, Franz Hauzinger, Hans-Peter Salentin, Gilda Razzani, John Goodman, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Leszek Żądło, Jarosław Śmietana, Paweł i Krzysztof Ścierańscy oraz z grupą SBB: Józefem Skrzekiem, Apostolisem Anthimosem. Obecnie koncertuje z Gosia Szmuda Band (Jazz Dla Dzieci), Special Jazz Sextet, Elec-Tri-City, John C.Marshall, Gregory Gaynair.

Paul Rutschka - bas Rodowity Gdańszczanin wychowany w Hamburgu, basista Paul Rutschka jest członkiem wielu zespołów. Uprawia style od funk soul i hip-hop po tradycyjny i współczesny jazz. Jest laureatem Niemieckiego Konkursu Jazzowego Młodzieży 2005. Potem występował na festiwalach i scenach w całych Niemczech. W tym samym roku Paweł przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować na gitarze basowej w Konserwatorium w Amsterdamie, gdzie uzyskał swój dyplom. Od początku 2000 roku Paul skupia się również na nagrywaniu muzyki i produkcji w jego własnym studio nagrań w Amsterdamie. Ostatnie prace jako producent obejmują album "Primavera" zespolu Mundo Sol, album "Just Braggin" zespolu "The Brag Pack" oraz album Krystyny Stańko pt. "Secretly", który otrzymał 5/5 gwiazdek w Jazz Forum i trafił na szczyty 3 z polskich list przebojów jazzowych.