Marek Ravski - Jak malował Pan Chagall

Koncerty, Sopot

Data 03.08.2012 19:30
Miejsce Teatr Atelier
Miejscowość Sopot
Bilety 35 zł

Teatr Atelier zaprasza na koncert Marka Ravskiego - "Jak malował Pan Chagall", czyli rosyjskie romanse i żydowskie pieśni.

Marek Ravski / Warszawa - absolwent Wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie /1985. Komponuje muzykę, pisze teksty, gra na gitarze, ale przede wszystkim śpiewa. Staż w Teatrze Wielkim w Warszawie. Jest też aktorem, bierze udział w wielu projektach teatralnych i filmowych. Zagrał i zaśpiewał rolę Don Alfonsa w filmie operowym "Szkoła Kochanków" opartym na "Cosi fan tutte" W.A. Mozarta/ 1987, zaśpiewał rolę Gastona w polskiej wersji filmu "Piękna i Bestia"1995, obecnie gra główną rolę w spektaklu "Bodo - Pieśniarz Warszawy granym między innymi w Teatrze Polskim w Warszawie.

Wykładowca w Szkole Teatralnej H.i J. Machulskich w Warszawie, wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego ciepły, niski, świetnie wykształcony głos, zachwyca słuchaczy w całej Europie i nie tylko. Koncertował między innymi: w Niemczech, Austrii, Ukrainie, Francji, Hiszpanii, Rosji, Armenii, Włoszech, Watykanie, Szwajcarii, Belgii. Muzyka żydowska i rosyjska to jego ulubione gatunki. Śpiewa też pieśni gospel, utwory klasyczne, tanga, evergreeny, piosenki okresu międzywojennego. Wielokrotnie zapraszany był na festiwale muzyki żydowskiej m.in. do Odessy / Festival Izaaka Babla /2009-2011/, Warszawy/ Festiwal Izaaka Singera / 2007/, Kazimierza / Festiwal Tradycji i Muzyki Klezmerskiej /2005 - 2011/.

Trio akompaniujące w składzie: Marcin Mazurek - piano; absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, akompaniator baletu w Teatrze Wielkim, akompaniator śpiewaków, aktorów, solista Jakub Niedoborek - gitara klasyczna, bałałajka, czerango, instrumenty strunowe; mistrz gitary klasycznej i flamenco, wykładowca na UMCS/Lublin, koncertuje i współpracuje z wieloma znanymi muzykami, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Paweł Goleń - kontrabas; gra też na gitarze, śpiewa, komponuje piosenki, współzałożyciel Kabaretu Moralnego Niepokoju