Festyn dla pogorzelców w Rybnie

Inne, Rybno

Data 29.05.2022
Miejsce boisko Orlik
Miejscowość Rybno
Bilety Wstęp wolny

W niedzielę (29 maja) w Rybnie odbędzie się festyn dla pogorzelców. Przed majówką w Rybienku spłonęła stodoła, a ogień przeniósł się na dom. Rodzina straciła wszystko, a ich sąsiedzi z Rybna chcą im pomóc poprzez charytatywną akcję.

Kiedy pomagamy innym pomagamy sami sobie, ponieważ wszelkie dobre, które dajemy wraca do nas podwójnie – czytamy na plakacie.

30 kwietnia w miejscowości Rybienko doszło do pożaru budynku gospodarczego, ogień przeniósł się także na budynek mieszkalny. Spłonęła znaczna część dachu. Podczas pożaru i gaszenia zniszczeniu uległy ponadto ściany, podłogi i wyposażenie. **Rodzina straciła dom, a teraz mieszka u przyjaciół. Chcieliby jednak w miarę możliwości jak najszybciej wrócić do siebie, dlatego powstała zbiórka na odbudowę.

Teraz sąsiedzi z Rybna organizują parafialno-sołecki festyn charytatywny dla pogorzelców z Rybienka. Podczas zabawy zagości wice Masterchef 9. edycji Sylwia Garska-Chmarycz. W ranach atrakcji będzie malowanie buziek, loteria z nagrodami, dmuchańce, popcorn, stoiska z gastronomią, gofry i inne pyszności. Ponadto podczas festynu rozegrany będzie turniej piłki nożnej o puchar sołtysa miejscowości Rybno.

Zabawa odbędzie się w niedzielę (29 maja) o godzinie 12:00 przy boisku Orlik w Rybnie.