Ciepło, cieplej, najlepiej - wykłady w Zamku w Krokowej

Kultura, Krokowa

Data 22.01.2020-23.01.2020
Miejsce Zamek w Krokowej
Adres Zamkowa 1
Miejscowość Krokowa 84-110
Bilety 5,- zł/uczestnika.

Muzeum Regionalne w Krokowej, Muzeum Zamkowe w Malborku, Zamek Krokowa i Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krokowej
zapraszają w dniu 22 stycznia 2020 na godz. 17.00 do Zamku w Krokowej. na wykład „Ciepło, cieplej, najcieplej”. Pani dr Barbara Pospieszna, kurator ds. badań i zbiorów artystycznych w Muzeum Zamkowym w Malborku na przykładzie krokowskich pieców kaflowych opowie jak dawniej ogrzewano domy. Uczestnictwo w wykładzie jest nieodpłatne.

– W dniu 23 stycznia 2020 zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 11.00 na warsztaty zdobienia kafli piecowych i pogawędkę na temat dawnych sposobów ogrzewania domów – dodają organizatgorzy.

Ilość uczestników jest ograniczona do 25 osób i wymaga zgłoszeń do 21 stycznia 2020. Koszt uczestnictwa: 5,- zł/uczestnika.
Zgłoszenia można dokonać telefonicznie: 669 790 700 lub mailowo: [email protected]


Pani dr Barbara Pospieszna jest dr nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce. Dyplom uzyskała na UMK. Zawodowo związana jest z Muzeum Zamkowym w Malborku. Jest rzeczoznawcą ministra właściwego ds. kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w zakresie opieki nad zabytkami ze specjalnością rzemiosła artystycznego i sztuki zabytkowej. Jest historykiem sztuki, konserwatorem zabytkoznawczynią i muzealniczką. Jej specjalizacją jest zabytkowa ceramika budowlana i użytkowa.