Bibliotekarze Stacji Kultura – wernisaż fotografii

Kultura, Rumia

Data 09.01.2019 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia

Stacja Kultura zaprasza 09.01.2018 o godz. 18:00 na wernisaż fotografii Aleksandry Barankiewicz „Bibliotekarze Stacji Kultura”.

Autorka mówi o sobie: „Pracuję w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rumi jako bibliotekarz, w latach 2009-2012 ukończyłam Trójmiejską Szkołę Fotografii. Można więc powiedzieć, że jestem fotografującym bibliotekarzem.
W fotografii pociąga mnie wiele tematów, jednak przede wszystkim cenię portret. Pomysł, by wykonać serię portretów bibliotekarzy zrodził się bezpośrednio po wystawie „Czytelnicy Stacji Kultura ”. Pomyślałam również, że to świetna okazja by uczcić 70-lecie książnicy w Rumi.
Biblioteka nie ma prawa bytu bez czytelników, to oni są najważniejsi, dla nich istniejemy – my bibliotekarze. Jednakże jawimy się niczym efemeryczni posłańcy. Jesteśmy ludźmi słowa pisanego, jesteśmy ludźmi ksiąg, ich strażnikami. Po prostu kochamy książki. Jednakże jako grupa zawodowa jesteśmy raczej anonimowi, niemal transparentni, wykonujemy ciekawą i ważną pracę, ale to nie my jesteśmy na pierwszym planie. Jesteśmy jakby za zasłoną słów, fikcji, magii płynącej z czytania. Jesteśmy dla czytelników. Jesteśmy.”

Wystawa będzie dostępna w godzinach otwarcia Stacji Kultura.