Taniec IRLANDZKI - warsztaty

Kultura, Reda

Data 23.11.2018 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

Zapraszamy na warsztaty, podczas których przybliżymy Wam magię tańca irlandzkiego. Będzie okazja poznać podstawowe kroki tzw „soft shoe” oraz nauczyć się podstaw stepu irlandzkiego. Poznamy różnorodność tańców „irish”, począwszy od solowych, a skończywszy na tych tańczonych w grupie. Całości dopełni radosna i porywająca do tańca muzyka wprost z Zielonej Wyspy.

Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących.

"Kultura  Zielonej Wyspy już od dziesięcioleci wzbudzała zainteresowanie ludzi na całym świecie. Jednak znacząco wzrosło ono po tym, jak w 1994 roku na Festiwalu Eurowizji swoją premierę miał „Riverdance”- pierwsze show taneczne ukazujące pełnię i piękno tańca irlandzkiego oraz muzyki. Od tego momentu taniec irlandzki zawładnął sercami milionów ludzi w różnych częściach świata.
Cudownie radosna, skoczna i porywająca muzyka, lekkie i zwiewne ruchy tancerek i tancerzy a także, przede wszystkim, widowiskowy step irlandzki przyciągały setki widzów na takie widowiska taneczne jak „Feet of Flames” czy „Lord Of Dance”.

PROWADZENIE:
Zajęcia poprowadzi Joanna Ochędowska, tancerka trójmiejskiej Grupy Tańca Irlandzkiego Elphin oraz duetu Diada.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ
Prosimy zabrać ze sobą wygodny, nie krępujący ruchów strój, obuwie o miękkiej podeszwie,
wodę oraz dobry humor. :)
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy."

 

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo: [email protected], telefonicznie: 58 736 28 28

Fabryka Kultury – godziny otwarcia
PON – PT: 9:00 – 20:00
SB – ND: wg kalendarza imprez