Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim

Kultura, Reda

Data 16.11.2018 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Miejscowość Reda

We współpracy z Fundacją Zatrzymać Czas Fabryka Kultury zaprasza na przedstawienie "Blizny pamięci - rzecz o Janie Karskim"

Spektakl „Blizny pamięci” legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej w kontekście jego zaangażowania w ratowanie Żydów.
Wydarzenie ma charakter międzypokoleniowy. Dla młodych odbiorców udział w spektaklu może stać się wyjątkową lekcją historii.
Reżyserem spektaklu oraz odtwórcą roli starego Karskiego jest ceniony aktor Jerzy Zelnik, w rolę młodego Karskiego, wciela się aktor młodego pokolenia Sebastian Ryś.

O przedstawieniu:
Spektakl "Blizny pamięci" to opowieść o jednej z najbardziej fascynujących postaci po historii Janie Karskim. Historia opowiadana z dwóch pers życie chłopaka wrzuconego w wir działań wojennych doświadczonego mężczyznę u schyłku życia, do którego powracają wciąż żywe i nie d o sobie zapomnieć obrazy tragicznej młodości (w tej roli Jerzy Zelnik). Dwa nurty narracji dopełniają się, wchodzą ze sobą w dialog, wzajemnie komentują oddając pełen wewnętrznych napięć nurt ludzkiego ż ludzkim wymiarze historii i bohaterstwa
Obsada: Jerzy Zelnik, Sebastian Ryś
dźwięk - Robert Rekiel
obsługa sceny - Zbigniew Kornatowski
producent - Fundacja Zatrzymać Czas       

Rezerwacja wejściówek:  osobiście w Fabryce Kultury (w godzinach pracy instytucji), mailowo ([email protected]), telefonicznie (58 736 28 28)
*rezerwacja jest ważna 7 dni od daty rezerwacji, po tym czasie zostanie anulowana