Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska

Koncerty, Wejherowo

Data 08.11.2018 19:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Miejscowość Wejherowo

PROGRAM KONCERTU

Dzieła Fryderyka Chopina
Scherzo op. 20 h-moll
Polonez op. 26 nr 1 cis-moll
Nokturn op. 27 nr 1 cis-moll
Walce op. 64 nr 1 Des-dur, nr 2 cis-moll 
Sonata op. 58 h-moll
1. Allegro maestoso
2. Scherzo: Molto vivace
3. Largo 
4. Finale: Presto non tanto

IZABELA JUTRZENKA-TRZEBIATOWSKA ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego a następnie mistrzowskie studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu prof. Mariusza Drzewickiego. Aktualnie jest studentką studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej w Krakowie. 
Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. w Wiener Meisterkurse w klasie Paula Badura-Skody (2010), oraz Rolanda Batika (2011).
W 2013 roku zagrała recital podczas Międzynarodowego Festiwalu „Ung Klassik” w Norwegii, a także wystąpiła na Estradzie Młodych 47. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. W 2014 r. uczestniczyła w 19. Festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego. 
Koncertuje w kraju i zagranicą, w Austrii, w Niemczech, w Hiszpanii, we Francji i na Węgrzech. Występowała m.in. w Wiener Musikverein oraz Haus der Musik w Wiedniu. Jesienią 2017 r. zainaugurowała IV Festiwal Muz Słowiańskich w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Rok 2018 rozpoczęła recitalem chopinowskim w Bibliotece Polskiej w Paryżu, gdzie otrzymała odznaczenie Mérite et Dévouement Français oraz srebrny medal Arts-Sciences-Lettres.

W 2016 r. podczas czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Związki pomiędzy kulturą Południa a Północy” zagrała z Sinfoniettą Cracovia pod batutą Tadeusza Strugały II Koncert fortepianowy f-moll Chopina na Zamku Królewskim w Niepołomicach, a 1 lipca 2018 tamże wykonała I Koncert fortepianowy e-moll tego samego kompozytora, tym razem z orkiestrą kameralną Cracovie Ensemble pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego i zaraz potem powtórzyła go wraz z Sinfonieorchester TH Köln pod batutą Andreasa Wiennena w Kolonii.
Prowadzi kursy mistrzowskie w Hiszpanii (Pamplona, Logroño) i w Niemczech (Hamm).