Otwarcie Konsulatu Kultury

Kultura, Gdynia

Data 24.08.2018-26.08.2018
Miejsce Konulat Kultury
Adres Jana z Kolna 25
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Konsulat Kultury to miejsce spotkań, inspiracji i odpoczynku. Wspólnych działań w obrębie wielu dziedzin kultury.

Konsulat Kultury to projekt nietypowy, interdyscyplinarny, swoją ofertą obejmujący wydarzenia kulturalne o bardzo szerokim spektrum - od spotkań literackich, przez weekendy architektoniczne, film, teatr, do sezonowych warsztatów ekologicznych. Konsulat powstaje w rewitalizowanym budynku dawnego Domu Marynarza Szwedzkiego, stąd też w ofercie znajdzie się wiele wydarzeń tematycznie nawiązujących do kultury skandynawskiej. Podstawą do budowy bogatego programu wydarzeń była idea stworzenia miejsca otwartego na szeroką publiczność.

Dzień pierwszy 24 sierpnia 2018

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25

19:00 STREFA RELAKSU (parking na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Władysława IV)
Dla gości muzyka, parkiet, stoiska z jedzeniem i piciem.

20:45 AKCJA: KONSULAT KULTURY
Połączenie instalacji multimedialnej i akcji performatywnej, podczas której premierowo zostanie wykonana kompozycja Piotra Salabera "Suite-ness of Freedom" na chór, orkiestrę i elektronikę.

Koncepcja i inscenizacja: Jarosław Tumidajski
Oprawa wizualna: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Piotr Salaber
Saksofon: Przemysław Dyakowski

21:00 ZWIEDZANIE BUDYNKU

21:30 JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI (patio)
Jazz Band w składzie: Marcin Masecki - piano, Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola, Jerzy Rogiewicz - perkusja, Piotr Wróbel - tuba, Tomasz Duda - saksofon, Jarosław Bothur -saksofon, Michał Fetler - saksofon, Wiesław Wysocki - saksofon. Repertuar Jazz Bandu to utwory swingowe i tanga rodzimych kompozytorów dwudziestolecia międzywojennego; w trakcie koncertu wykonane zostaną m.in utwory z płyty "Noc w wielkim mieście".

Na wszystkie wydarzenia pierwszego dnia wstęp wolny.

Dzień drugi 25 sierpnia 2018

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25


11:00 DEABATA "O WOLNOŚCI..." obowiązują zaproszenia, UWAGA na patio odbywać się będzie transmisja debaty - wstęp wolny
z udziałem: prof. Normana Daviesa, ks. prof. Michała Hellera, prof. Szewacha Weissa. O wolności rozmawiają wybitny historyk (Norman Davies), twórca koncepcji budowy wszechświata (Michał Heller), przewodniczący Knesetu i pełniący funkcje zastępcy Prezydenta Państwa Izrael (Szewach Weiss).

Koncert za zakończenie: Marcin Wyrostek solo

19:00 "KONSTERNACJA" POLSKA PREMIERA bilety: 40 zł / 35 zł
Bilety do nabycia - ckgdynia.pl, CultureBox (ul. Świętojańska 30), www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Plac Grunwaldzki 2

14:30 "MOJA POLSKA" ROZMOWA Z PROF. SZEWACHEM WEISSEM wstęp wolny
Prof. Szewach Weiss w rozmowie o jego najnowszej książce pt. "Moja Polska". Wieloletni przewodniczący Knesetu, ambasador Izraela, profesor i wykładowca, ocalony dzięki heroizmowi naszych rodaków opowie uczestnikom spotkania dlaczego "gdy przyjeżdża do Polski czuje się jak w domu". Rozmowę moderuje Jarosław Wojciechowski.

17:00 "CZŁOWIEK WOBEC WSZECHŚWIATA" WYKŁAD KS. PROF. MICHAŁA HELLERA wstęp wolny

Ks. prof. Michał Heller i jego wykład pt. "Człowiek wobec wszechświata". Światowej sławy matematyk i fizyk, teolog i filozof, niestrudzony popularyzator nauki, twórca teorii powstania wszechświata i kosmolog, zdobywca nagrody Templetona uchyli rąbka tajemnicy i sensu naszego istnienia w ogromie i bezmiarze kosmosu. Rozmowę moderują dr Michał Eckstein i ks. dr Janusz Mączka.

19:30 "NA KRAŃCE ŚWIATA. PODRÓŻ HISTORYKA PRZEZ HISTORIĘ" ROZMOWA Z PROF. NORMANEM DAVIESEM wstęp wolny
Prof. Norman Davies zaprasza w podróż na "Krańce świata". Taki tytuł nosi ostatnia książka znakomitego historyka. Krytycy jednym zdaniem trafnie opisali wędrówkę Normana Daviesa dookoła naszego globu: "Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych".

Plac Grunwaldzki, wydarzenie plenerowe

21:00 MISTRZOWIE SŁOWA: RADZIWIŁOWICZ, SENIUK, SEWERYN czytają NORMANA DAVIESA wstęp wolny
Mistrzowskie interpretacje dzieł Normana Daviesa - najwybitniejsi polscy aktorzy: Jerzy Radziwiłowicz, Anna Seniuk i Andrzej Seweryn przeczytają wybrane fragmenty twórczości znakomitego historyka. Gdyński Plac Grunwaldzki stanie się miejscem tego niezwykłego, plenerowego wydarzenia a fasada Teatru Muzycznego - ogromnych rozmiarów ekranem na którym zostaną wyświetlone cytaty, myśli, opinie Normana Daviesa.

Dzień trzeci 26 sierpnia 2018

Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2


11:00-16:00 GRY MIEJSKIE: RODZINNA I INTERAKTYWNA wstęp wolny

"Co knują Wrześnie, gdzie się chowa Październik?"- rodzinna gra miejska
Start: 11:00 do 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Drużyny: 2-5 osób
Podczas tej gry, grający będą mogli poznać jesienno-zimowy repertuar gdyńskich instytucji kultury. Na starcie wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymują paszporty Konsulatu Kultury. Zadanie jest jasne: trzeba zebrać wizy i pieczątki z progów gdyńskich muzeów, teatrów i landmarków. Nie będzie łatwo! Gracze i graczki napotkają na swej drodze jesienne i zimowe Miesiące, które poddadzą ich testom i próbom. Literatura, muzyk, film i teatr - to motywy przewodniej tej rodzinnej gry miejskiej.

"Osobowość" - gra miejska na urządzenia mobilne
Start: 11:00 do 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Drużyny: 2-5 osób
Lubisz gry takie jak PokemonGO i Ingress? Zamiast tradycyjnego zwiedzania, zapraszamy do udziału w nietypowej grze. By zmierzyć się z zagadkami i wyzwaniami umieszczonymi w wirtualnej przestrzeni Gdyni wystarczy pobrać specjalną aplikację na tablet lub smartfon i ruszyć "w miasto". Na mapie wyświetlą się punkty, które należy odwiedzić; dzięki systemowi GPS aplikacja da nam znać, że jesteśmy na miejscu - i wyznaczy nam zadanie do wykonania. Właściwie... kto dokładnie mówi jej głosem? Gra przeznaczona dla wszystkich, którzy lubią nowoczesne technologie i chcą spróbować czegoś nowego.

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25

11:00-16:00 DZIEŃ RODZINNY wstęp wolny
Program wydarzeń dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Warsztaty, animacje dla dzieci, fotobudka, niespodzianki oraz finał dwóch gier miejskich.

Chcesz poznać ciekawostki związane z Gdynią, dowiedzieć się, co zaplanowały na jesień gdyńskie instytucje kultury? A może wolisz zrobić piękną ozdobę do domu lub spróbować swoich sił podczas warsztatów bębniarskich? Mamy coś dla Ciebie!

- warsztaty animacyjne dla najmłodszych,
- warsztaty plastyczne, podczas których nauczymy się robić girlandy z motywami fauny i flory Bałtyku, morskie obrazki w drewnie oraz Himmeli - letnią ozdobę do domu,
- krótkie warsztaty bębniarskie prowadzone przez KuKaKiKe - może ktoś odkryje nowy talent?
- fotobudka - pamiątkowe zdjęcia dla każdego,
- kawiarenka,
- muzyczna oprawa DJ'a Fnuky!

17:00 i 19:30 "KONSTERNACJA" - SPEKTAKL bilety: 40 zł / 35 zł

Bilety do nabycia - ckgdynia.pl, CultureBox (ul. Świętojańska 30), www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl