Biesiada literacka z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi

Kultura, Rumia

Data 22.02.2018 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny! Zapraszamy!

22 lutego o godzinie 18:00 w Stacji Kultura w Rumi odbędzie się Biesiada Literacka z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi. Podczas spotkania odbędzie się promocja książki „Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy.”

Uwaga! Trzymasz w ręku klucz do świata Starszych Panów. Zawartość! Pierwszy na świecie przegląd wszystkich dokonań twórców Kabaretu Starszych Panów ze szczególnym uwzględnieniem piosenek.

Przestroga! Lektura zdradliwa, mogąca przyprawić o zawroty serca, mocniejsze bicie głowy i chorobliwe ataki zdrowego śmiechu. Przed użyciem skonsultuj się z drukarzem.

Nigdzie indziej! Nie weźmiesz udziału w zabawie rytmicznej dla zdziecinniałych staruszków; nie dowiesz się, jaką dziedzinę wiedzy reprezentuje „pędologia”; nie prześledzisz ewolucji piosenki „Ścieżką pośród łąk”; nie usłyszysz o istnieniu Eldolarado i nie przeczytasz o ogólnokrajowym kryzysie guzikowym.

Promocja! Książka wielofunkcyjna, wykonana w rozmiarze odpowiadającym podstawce pod cylinder. Ważne! Do książki dołączono płytę CD zawierającą niepublikowane w większości nagrania piosenek z Teatru Uniwersalnego „Eterek” w wykonaniu, m.in.: Wiery Gran, Ireny Kwiatkowskiej, Tadeusza Fijewskiego, Adama Mularczyka czy też Chóru Czejanda.

  • Choć Ich twórczość jest z nami od zawsze, nie uzurpujemy sobie praw do tego, aby wiedzieć o Nich wszystko.(…) Co mogliśmy – wyszperaliśmy. Czego mogliśmy się dowiedzieć – dowiedzieliśmy się. (…) Reasumując: wyszliśmy z niesatysfakcjonującego nas w pełni, a nawet w połowie, założenia, iż lepiej coś niż nic. Mamy nadzieję, iż to Coś mimo wszystko Państwa uraduje - ze wstępu Moniki i Grzegorza Wasowskich

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

Grzegorz Wasowski - dziennikarz muzyczny, autor i odtwórca tekstów satyrycznych (w radiu - Samouczek, Lista Przebojów dla Oldboyów, Nie tylko dla orłów i w telewizji - Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC). Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor tekstów piosenek, jeden z T-Raperów Znad Wisły.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

Monika Makowska-Wasowska - Kobieta pracująca, z wykształcenia filolog rosyjski, z doświadczeń zawodowych: dziennikarka radiowa, specjalista PR, trener szybkiego czytania i technik uczenia się, wychowawca, producent, przez wiele lat amatorsko śpiewająca chórzystka (alt o szerokiej skali). Współdziała z mężem przy wszelkich pracach związanych z zachowaniem i promowaniem twórczości Jerzego Wasowskiego. Wspiera męża-autora jako oficjalna i nieoficjalna muza...