Koncert Familijny-Muzyka Filmowa Disneya

Koncerty, Gdańsk

Data 07.05.2017 12:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Adres Ołowianka 1
Miejscowość Gdańsk

Koncert jest połączeniem wykonywanej na żywo muzyki symfonicznej do najpiękniejszych filmów Disneya. Widzowie wyruszą w muzyczną podróż z bohaterami takich filmów, jak: "Aladyn", "Piękna i bestia", "Król Lew". Koncert połączony będzie z projekcją "Orkiestrownika" - filmu poświęconego instrumentom orkiestry symfonicznej.

"Oriekstrownik" to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej. Krok po kroku wprowadza w świat orkiestry, pokazuje instrumentarium, muzyków, dyrygenta, próbę i koncert. Wszystko w formie unikatowej aplikacji multimedialnej, dostępnej od 15 września na smartfony i tablety.

Najważniejszą częścią "Orkiestrownika" jest "Wirtualna orkiestra", której rdzeń tworzy wielokanałowe nagranie Bolera Maurice'a Ravela, porywającego i znanego wszystkim utworu, w którym wszystkie instrumenty mogą zalśnić pełnym blaskiem. Dzięki aplikacji można śledzić takt po takcie cały utwór, zarówno w widoku dynamicznej partytury, jak i graficznego schematu czy migającej mapy instrumentów. Można tez obserwować grę orkiestry i symultanicznie-pracę dyrygenta. Jedno kliknięcie wystarczy, by posłuchać dowolnego instrumentu i zobaczyć, jak muzyk na nim gra lub jak długo czeka, aż nadejdzie ten właściwy moment.