Mamy problem. Monodram macierzyński

Filmy, Gdynia

Data 21.10.2016 19:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Miejscowość Gdynia
Bilety 30 / 35 zł

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączką do przytulonych do siebie rodziców. …tak to przynajmniej wygląda w reklamach. Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha… Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający - tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych. Jeśli masz dziecko, planujesz mieć dziecko, byłaś lub byłeś dzieckiem - warto ten spektakl zobaczyć.

Informacje o twórcach: Szymon Jachimek - dramatopisarz, tekściarz, konferansjer, kierownik literacki Teatru Komedii Valldal. Były członek Kabaretu Limo, aktualnie występujący w grupie improwizacyjnej "Improskład". Jest autorem scenariuszy do seriali animowanych „Basia” i „Mami Fatale” oraz do spektakli „Mała Syrenka”, "Księga Dżungli" i „Emigrantka” (również do zobaczenia w Teatrze Gdynia Główna). Jest także felietonistą portalu Trójmiasto.pl i entuzjastą urugwajskiego country.

Jakub Ehrlich – obecnie aktor Teatru Miniatura, wcześniej współpracował z Teatrami 6 Piętro oraz 2. Strefa w Warszawie czy Teatrem Na Plaży w Sopocie. Również reżyseruje ("Prorok Ilja", "Na pełnym morzu" czy ostatnio "Żona do adopcji" - 2014) i pisze (współautor scenariusza do "Karakoni. Pieśni według Schulza" - 2013). Od niedawna także filmowiec - w 2015 wyreżyserował swój pierwszy film krótkometrażowy „Terapia”.

Magdalena Bochan-Jachimek - aktorka współpracująca z Teatrem na Plaży w Sopocie, Teatrem Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, Teatrem Nowym w Poznaniu; instruktorka teatralna (prowadzi zajęcia m.in. dla Centrum Kultury w Gdyni), prowadzi autorską imprezę „Teatrzyk Bezwstydny”, producentka („Wieczór Piosenki Niegłupiej”, Koncert Mariusha).

Reżyseria: Jakub Ehrlich Tekst: Szymon Jachimek Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek Muzyka: Hubert Świątek Scenografia: Monika Ossowska