'Książę Pipo i jego czerwony konik' w Teatrze Gdynia Główna

Kultura, Gdynia

Data 10.04.2016 12:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna
Miejscowość Gdynia

Żywe tempo akcji, urokliwa scenografia, ciekawe przygody i nie zawsze łatwe wybory tak można opisać sztukę „Książę Pipo i jego czerwony konik” w reżyserii Ewy Ignaczak. Spektakl przygotowany z myślą o rozrywce dla całej rodziny będzie można obejrzeć już w niedzielę 10 kwietnia w Teatrze Gdynia Główna. Zapowiada się wspaniała zabawa zarówno dla najmłodszych widzów jak i tych starszych, którzy przekonają się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.

„Książę Pipo i jego czerwony konik” to opowieść o dorastaniu, o przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni. Główny bohater przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga, która kroczy nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.

Spektakl przygotowany według Pierre’a Gripariego to bajkowy debiut reżyserski Ewy Ignaczak – reżyserki teatralnej, scenarzystki, animatorki kultury i absolwentki Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Jest pomysłodawczynią i organizatorką licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych oraz laureatką wielu festiwali w kraju i zagranicą a także dyrektorką i współzałożycielką Teatru Gdynia Główna.

Na scenie wystąpią Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, animatorka kultury; prezes Fundacji Klinika Kultury, dyrektorka i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna, Łukasz Dobrowolski – absolwent South Baltic Academy of Independent Theatre, od 2014 roku aktor Teatru Gdynia Główna oraz Bartłomiej Sudak - aktor, muzyk, wokalista, absolwent Lart StudiO i Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku

  • Premiera: 10 kwietnia 2016 o godz. 12.00

Kolejne spektakle:

  • 17 kwietnia godz. 12.00

  • 19 kwietnia godz. 12.00

Bilety: 20 zł dostępne na stronie internetowej: www.teatrgdyniaglowna.pl