Duet liryczny z okazji Dnia Kobiet

Kultura, Rumia

Data 09.03.2016 18:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna filia 1
Adres ul. Pomorska 11
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza do Filii nr 1 (Pomorska 11) na spotkanie poetyckie z okazji Dnia Kobiet. Bohaterami wieczoru będą Gabriela Szubstarska i Piotr Szczepański.

Gabriela Szubstarska jest gdańszczanką, autorką tomów poetyckich, w tym kilku w wersji polsko-niemieckiej, jej wiersze można znaleźć licznych antologiach poetyckich, prasie i w sześciu niemieckich antologiach Haiku. W 2013 roku nagrodzona została Laurem Twórczości Literackiej, nadawanym przez Wielką Kapitułę Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego. Jest członkinią między innymi Sopockiego Klubu Pisarzy, Gdańskiej Grupy Autorów Haiku i Międzynarodowej Grupy Poetyckiej QuarArt

Piotr Szczepański to gdański poeta, plastyk i animator kultury. Twórca i promotor krótkich form wierszowanych Haiku, waka, tanka. Założyciel nieformalnej grupy Haiku, która zrzesza kilkudziesięciu twórców z całej Polski. W 2001 roku otrzymał 3. nagrodę w International Kusamakura Haiku Competition w Japonii. Jego liryka oscyluje wokół miłości i erotyki. Jest współzałożycielem Międzynarodowej Grupy Twórczej QuadArt i polskim koordynatorem Europejskiego Programu Prezentacji Twórczości Poetów Niewidomych „Liryczne Mosty”. W wolnym czasie tworzy miniatury tkackie, które prezentuje na wystawach w Polsce i za granicą. Słowem: człowiek temperament!

Zapraszamy serdecznie na wieczór pełen liryki, miłości, humoru i wzruszenia.

Wstęp wolny!

9 marca, godzina 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Filia nr 1, ulica Pomorska 11.