Śląskie Sin City

Książki, Gdańsk

Data 20.02.2016 17:30
Miejsce Galeria Bałtycka (Empik)
Adres Al. Grunwaldzka 141
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hiphopowej zadebiutował na rynku książki. „Krime story” Marcina „Kaliego” Gutkowskiego jest pierwszą częścią niezwykłego projektu, na który złożą się ściśle związane z powieścią album oraz film. Spotkanie autorskie już 20 lutego w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

Jak mówi sam autor, „Krime Story” jest historią upadku młodego człowieka, osadzoną w ulicznych realiach. To brutalnie prawdziwa powieść. Zawiła kryminalna intryga łączy się z ciężkim klimatem „śląskiego miasta grzechu”. W tle zaś można znaleźć wnikliwy socjologiczno-obyczajowy portret środowiska młodych ludzi w Polsce. Perypetie głównego bohatera o pseudonimie Krime prowokują do zadania nurtujących pytań: jak cienka granica dzieli dobro od zła? Kiedy człowiek zmienia się w bestię? Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze bezwarunkowa miłość?

Marcin „Kali” Gutkowski – znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był członkiem w latach 2000-2010. Od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Autor bestsellerowych płyt „50/50”, „Gdy zgaśnie słońce” czy „Sentymentalnie”.

20 lutego, godz. 17:30 Empik Galeria Bałtycka Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141