Wejherowo: IV Charytatywne Kolędowanie 'Festiwal Serc'

Koncerty, Wejherowo

Data 23.01.2016 18:00-24.01.2016 20:00
Miejsce Kościół Parafialny Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej
Adres Narutowicza 2
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

W dniach 23 i 24 stycznia, w kościele parafialnym Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej, który mieści się w Wejherowie przy ulicy Narutowicza 2, odbędzie się IV Charytatywne Kolędowanie 'Festiwal Serc'.

Koncerty chórów będą się odbywać na mszach świętych oraz bezpośrednio po ich zakończeniu. Wydarzenie ma na celu zbiórkę pieniędzy dla osoby wyznaczonej przez organizatorów oraz przez wolontariuszy zespołu „Caritas” działającego przy parafii p.w. Chrystusa Króla w Wejherowie. Środki będą zbierane do oznaczonych puszek, zaraz po zakończeniu mszy świętej.

Szczegółowy harmonogram:

(23 stycznia - sobota)

  • O godzinie 18.00 - Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka, dyrygent Zofia Kamińska.

24 stycznia - niedziela

  • O godzinie 8.30 - Chór „Laudate Dominum”, Dyrygent Wiesław Tyszer,

  • O godzinie 10.00 - Chór „Cantores Veiherovienses”, Dyrygent Tomasz Chyła,

  • O godzinie 11.30 - Zespół dziecięcy „Dzieci Kalasancjusza” oraz Schola dziecięca „Chrystusowe Owieczki",

  • O godzinie 13.00 - Artur Sychowski & Chór „Cantabile” z Redy oraz Michał Brodalski,

  • O godzinie 16.00 - Chór „Lutnia”, Dyrygent Tomasz Fopke.

Koncert Wieczoru oraz Wielki Finał

  • O godzinie 18.00 - Najpiękniejsze kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego Art'n'Voices, a także koncert zespołu regionalnego "Równica" z Ustronia. Jak to Kaszubi z Góralami wspólnie kolędowali!

Przywitanie gości przez Kaszubski Zespół Regionalny "Levino" z Lęborka.

Na koniec Wielki Finał, wspólne śpiewanie kolęd oraz licytacja zebranych fantów.

Patronat Honorowy objęli: starosta wejherowski Gabriela Lisius, Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło.


Ksawery ma 4 lata i od urodzenia choruje na artrogrypozę, która objawia się wrodzonymi ograniczeniami ruchowymi. Chłopiec jest już po czterech operacjach nóg, wkrótce czeka go zabieg prostowania paluszków. W dalszej perspektywie Ksawery zostanie poddany operacji kręgosłupa. Pieniądze, które zostaną zebrane podczas Koncertu "Festiwal Serc" przyczynią się do poprawy zdrowia chłopca. Aby leczenie przyniosło zamierzony efekt, musi być kontynuowane w Ośrodku rehabilitacyjnym Zabajka w Złotowie. Koszt jednego turnusu to ponad 5 tys. złotych.

Julia ma 14 lat, w czerwcu 2014 roku uległa wypadkowi - została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych w Wejherowie. W związku z wypadkiem odniosła poważne obrażenia. Dzięki operacjom i rehabilitacji Julia porusza się już bez wózka inwalidzkiego, jednak musi być poddana dalszej rehabilitacji w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Olsztynku.

  • Całym sercem zapraszamy na to wydarzenie artystyczne z głębokim przesłaniem. Możemy zrobić razem coś wielkiego nie tylko dla Ksawerego i Julki, ale również dla nas samych - zachęcają organizatorzy.