Betlejemskie światło pokoju w Wejherowie

Inne, Wejherowo

Data 19.12.2015 17:00
Miejsce Plac Jakuba Wejhera
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Betlejemskie światło pokoju już po raz 25. dociera do Polski, w tym także do Wejherowa. Tegoroczne hasło przewodnie akcji to "Zauważ człowieka".

  • Chodzi o to, by odnaleźć w innych przyjaciela, bliźniego, czy też druha. To zauważanie wcale nie jest takie oczywiste. Będąc wśród tłumów, nie dostrzegamy indywidualnego człowieka, tak jak będąc w lesie, nie zauważamy poszczególnych drzew – tłumaczą inicjatorzy.

Harcerze przygotowali również promocyjny spot:

W sobotę (19 grudnia) skauci z całego świata przekazują sobie płomień, jako symbol pokoju i pojednania. Wejherowska akcja rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Jakuba Wejhera.

  • Akcja świetnie wpisuje się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, skłania refleksji, a także zachęca do pojednania, wybaczania i dzielenia się radością – dodają organizatorzy.

Przekazanie betlejemskiego światła pokoju zapoczątkowali w 1986 roku skauci z Austrii, którzy przenieśli płomień z betlejemskiej Groty Narodzenia Pańskiego do katedry wiedeńskiej. To właśnie stamtąd, dzięki harcerzom, płomień trafia do większości państw Europy. Polscy harcerze uczestniczą w wielkiej sztafecie przekazywania światła pokoju od 1991 roku.

[IMG]2[/IMG]

[IMG]3[/IMG]