Wszyscy Święci na balu! Tczewski Bal Świętych

Imprezy klubowe, Tczew

Data 31.10.2015 16:30
Miejsce Plac przy Galerii Kociewskiej
Miejscowość Tczew

W tym roku już trzecia edycja Tczewskiego Balu Świętych poprzedzi uroczystość Wszystkich Świętych. W programie: tańce, występy, spora dawka humoru i dobrej zabawy. Tradycyjnie bal poprzedzi przemarsz ulicami Tczewa barwnego korowodu mieszkańców przebranych za aniołów oraz postacie świętych.

  • Bal Świętych to czas na zabawę, tańce, występy, ale również modlitwę, aby uczcić wszystkich świętych – podkreśla organizator, ksiądz Krystian Feddek z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie.

Tak więc wielkie świętowanie rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 na placu przy Galerii Kociewskiej, skąd roztańczony korowód przejdzie aż na Plac Hallera. Tam rozpocznie się zabawa z wodzirejem. W programie przewidziano m. in. występy zespołów Juventus, Biedronki, Nieboskłonni, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej (pantomima), spotkanie z ks. Piotrem Pruskim - Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży oraz tańce. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę – podczas balu będzie można posmakować prawdziwą zupę z dyni.

Jak zaznaczają organizatorzy, program jest tak bogaty, że każdy znajdzie w nim propozycję dla siebie. Dlatego zapraszają do Tczewa zarówno jego mieszkańców, jak i osoby z diecezji pelplińskiej, czy Trójmiasta.

  • Organizowanym balem chcemy podkreślić prawdziwy sens obchodzenia dnia Wszystkich Świętych. Podczas, gdy w świecie rozpowszechnia się pomysł na obchodzenie Halloween 31 października i straszenie upiorami, my zachęcamy do wzięcia przykładu z wielu świętych. To byli wspaniali, pogodni i pełni radości życia ludzie - uśmiecha się ksiądz Krystian Feddek i dodaje - My też możemy, ich przykładem, być święci, bo o świętości decyduje dobro, jakie człowiek potrafi wynieść z życiowych wyzwań.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują J.E. ks. Bp. Diecezjalny Ryszard Kasyna, Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki, Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, ks. Prałat Piotr Wysga i Zgromadzenie Sióstr Pasterek.

Organizatorami Balu Świętych jest Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, Zespół Szkół Katolickich im. św. Królowej Jadwigi, Świetlica „Emaus” w Tczewie oraz Pomorski Przeorat Orderu Świętego Stanisława.