Zaprojektuj Puck - warsztaty dla mieszkańców

Inne, Puck

Data 17.10.2015 15:00
Miejsce Nowy budynek bosmanatu
Miejscowość Puck
Bilety Wstęp wolny

Studenckie Koło Naukowe „TUP Młodzi” działające przy Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej zaprasza w sobotę (17 października) o godzinie 15:00 na warsztaty partycypacyjne pt. „Zaprojektuj Puck”.

Podczas spotkania z mieszkańcami Pucka młodzi urbaniści poprowadzą dyskusję na temat rozwoju miasta ze szczególnym uwzględnieniem tematu planowania i projektowania przestrzeni. Wydarzenie to będzie miało charakter edukacyjny połączony z dyskusją w formie warsztatowej. Na początku członkowie SKN „TUP Młodzi” przywitają zgromadzonych, a także przedstawią organizację, jej cele i działania.

Po krótkim wstępie nastąpi godzinne przedstawienie roli planowania przestrzeni oraz dobrych praktyk projektowych inspirowanych realizacjami z Polski i zagranicy; przedstawiona zostanie również funkcja turystyki i kształtowania produktu turystycznego miasta.

Po wprowadzeniu nastąpi dwugodzinna część warsztatowa. Przy stolikach w grupach 5-8 osobowych studenci wraz z mieszkańcami będą rozważać główne problemy i potrzeby rozwojowe miasta w najbliższych latach. Wszystkie informacje, którymi zechcą się podzielić pucczanie zostaną zapisane na kartkach oraz zaznaczane na podkładach mapowych.

Organizatorzy, siedząc w grupach wraz z mieszkańcami, będą skłaniać ich do refleksji na temat przestrzeni i zachęcać do wyrażenia własnej opinii na temat rozwoju miasta.

Najbardziej pożądane tematy to m.in. rozwój puckiej mariny, rewitalizacja starego miasta, a także kreacja miejskiego systemu przestrzeni publicznych, a także miasto jako produkt turystyczny.