Lubiatowo: Anna Dymna przeczyta wiersze lidera grupy Raz, Dwa, Trzy

Koncerty, Lubiatowo

Data 05.10.2015 18:00-06.10.2015 00:00
Miejsce Ośrodek Spotkajmy się - Warsztaty Terapii Zajęciowej
Adres ul. Spacerowa 38
Miejscowość Lubiatowo
Bilety Wstęp wolny

W najbliższy poniedziałek (5 października) w siedzibie Warsztatu Terapii Zajęciowej znajdującego się w nadbałtyckim Lubiatowie, odbędzie się kolejne spotkanie z poezją. Tym razem aktorka i działaczka społeczna Anna Dymna przeczyta wiersze Adama Nowaka, lidera grupy „Raz, Dwa, Trzy”, który będzie przysłuchiwał się interpretacjom artystki.

Na spotkaniu, zatytułowanym „Używanie słów”, wspólnie wystąpią Anna Dymna oraz Adam Nowak - jeden z najbardziej nietuzinkowych artystów polskiej sceny muzycznej. Lider zespołu „Raz, Dwa, Trzy” jest przyjacielem Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a w Lubiatowie zaśpiewa kilka swoich piosenek.

Myślę, że miejsce poezji jest gdzie indziej, nie na estradzie koncertowej. Poezja ma swój wygląd, smak, zapach i wagę, kiedy istnieje w formie zapisu drukowanego i oczywiście wtedy, gdy jest czytana. Poezja śpiewa się sama. Osobiście chcę śpiewać piosenki i nie określać ich jako poezję śpiewaną, mimo że najważniejsze jest dla mnie słowo. Lubię, gdy słowa w piosence coś znaczą i takie znaczące teksty pragnę pisać, ale w moich piosenkach istnieją teksty, a nie wiersze – mówił o swojej twórczości Adam Nowak w wywiadzie dla Dziennika Bałtyckiego.

Spotkanie zatytułowane „Używanie słów” odbędzie się w poniedziałek (5 października) w siedzibie Ośrodka "Spotkajmy się" przy ulicy Spacerowej 38 w Lubiatowie. Anna Dymna i Adam Nowak pojawią się na scenie o godzinie 18:00.

[IMG]2[/IMG]