Indios Bravos w gdyńskim Uchu

Koncerty, Gdynia

Data 09.10.2015 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Adres ul. Świętego Piotra 2
Miejscowość Gdynia
Bilety 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

W piątek (9 października) o godzinie 19:00 na scenie gdyńskiego klubu muzycznego Ucho zagości Indios Bravos - powstała w 1997 roku polska grupa, grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa.

Liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey – gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski – Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta kapeli – „Part One” (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tego albumu założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”). Nakład szybko został wyczerpany.

W 2004 roku pojawił się pierwszy oficjalny krążek formacji – „Mental Revolution”. Znalazły się na nim takie przeboje jak „Pom pom„, „Tak to tak” czy „Sign”. Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja, ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, a rok później otrzymał Złotego Bączka i ponownie zagrał na festiwalu.

Następna płyta grupy – „Peace!” (początkowo miała nazywać się „Tu i Teraz”) ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi wydawnictwo były utwory „Wolna wola” oraz „Mówię do Ciebie i siebie”. Materiał nie mieści się już w granicach klasycznego reggae, pojawiły się inspiracje płynące z innych gatunków muzycznych. 13 marca 2009 roku ukazał się album zatytułowany po prostu „Indios Bravos”, a w grudniu – „On Stage” – wydawnictwo, na którym można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja. W październiku 2013 premierę miał ostatni krążek Indios Bravos – „JATATA”, dobrze przyjęty przez stacje radiowe, dziennikarzy muzycznych i publiczność.

Obecny skład zespołu:

  • Piotr Banach – gitara

  • Piotr Gutkowski (Gutek) – śpiew

  • Krzysztof Sak – gitara

  • Rysiek Łabul – gitara basowa

  • Lech Grochala – instrumenty perkusyjne (od września 2007)

BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w Eventimie (eventim.pl) – sprzedaż drogą wysyłkową oraz w punktach stacjonarnych sieci. W pozostałych miejscach sprzedaży – wkrótce!