Big Cyc i Czarno-Czarni w Jastarni

Koncerty, Jastarnia

Data 24.07.2015 20:30
Miejsce Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
Adres ul. Księdza Stefańskiego 5
Miejscowość Jastarnia
Bilety Wstęp wolny

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni zaprasza na koncert zespołów Big Cyc i Czarno-Czarni do Portu Rybackiego w Jastarni. Start w piątek (24 lipca) o godzinie 20:30. Wstęp wolny!

Formacja Czarno-Czarni narodziła się w 1996 roku kiedy to grupa Big Cyc nagrywała utwór "Pasażer". Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 roku. Dwa lata później, w 2000 roku ukazała się kolejna płyta "Niewidzialni", z której dwa single "Śpiąca Jola" i "Jedzą rybę" przez wiele tygodni okupowały pierwsze miejsca list przebojów. W latach 2002-2004 zespół koncertował w Polsce i za granicą odwiedzając Nowy York, Chicago, Londyn i Brukselę. W 2009 roku Czarno-Czarni wydają następną płytę „Nudny świat”. Wydawnictwo promuje singiel „Znikający pas”. Obecnie nieprzerwanie trwają prace nad kolejnym materiałem na płytę. Czym jeszcze zaskoczą Czarno-Czarni?

Big Cyc to istniejący od 25 lat jeden z najdziwniejszych polskich zespołów rockowych. Zdaniem lekarzy muzycy wypili już tyle napojów gazowanych, że od 10 lat powinni zamienić się w balony. Zespół Big Cyc powstał w roku 1988 roku w Łodzi kiedy do trzech muzyków reggowej formacji Rokosz, Jacka Jędrzejaka, Jarka Lisa i Romana Lechowicza dołączył student kulturoznawstwa Krzysztof Skiba. W 1989 roku Big Cyc (uznawany wówczas za totalnie podziemny i anarchistyczny zespół) został zaproszony do udziału w festiwalu, kultury anarchistycznej Schwarze Tage w Berlinie Zachodnim. W 1990 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu "Z partyjnym pozdrowieniem" na okładce której widniał Lenin z punkowym irokezem i kolczykiem w uchu. To co w Polsce było ewidentną kpiną, na lewicowym Zachodzie uważane było za "twórcze odczytanie myśli Lenina".