Lęborskie Dni Jakubowe

Imprezy klubowe, Lębork

Data 24.07.2015 00:00-26.07.2015 00:00
Miejscowość Lębork

**To największa doroczna impreza, przyciągająca tysiące lęborczan i turystów. Jarmark nawiązuje do tradycji średniowiecznych spotkań kupców i rzemieślników. Wiele atrakcji na stałe już wpisało się w kalendarz Lęborskich Dni Jakubowych, jednak wciąż są one wzbogacane o nowe pomysły. **

Lęborskie Dni Jakubowe zainauguruje uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej w dniu 24 lipca, które będzie także poświęcone 25-leciu samorządności Lęborka. Podczas sesji wręczone zostanie również Honorowe Wyróżnienie Miasta Lęborka - statuetka „Lęborski Lew” za działania na rzecz miasta.

Na niepowtarzalną jarmarkową atmosferę składają się m.in. kiermasz twórców ludowych, plener malarski, wystawa w wieży Sanktuarium św. Jakuba, tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą i balonami, konkursy dla dzieci i dorosłych, występy zespołów lokalnych i regionalnych oraz z zaprzyjaźnionych miast, turniej karciany „Lęborska Baśka”.

Widowiskowe i atrakcyjne są Festiwal - Międzynarodowe Spotkania z Folklorem „Muzyka Regionów”, wieczorny Spacer z duchami Krzyżaków wzdłuż lęborskich obwarowań. Jak co roku, będzie się działo na ulicy Staromiejskiej - występy muzyków, koncerty zespołów, pokazy, konkursy i animacje, stoiska twórców ludowych, uliczny spektakl teatralny ożywią lęborski deptak. W sobotni i niedzielny wieczór wystąpią gwiazdy - Kamil Bednarek i Patrycja Markowska.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów – który 25 lipca odbędzie się już po raz dziewiąty. W roku 2014 uczestniczyło w nim 222 Jakubów. Widowiskowy Bieg Uliczny św. Jakuba ma już ugruntowaną pozycję w kalendarzu biegaczy, a 25 lipca odbędzie się po raz piętnasty. Biegacze z kraju i zagranicy pokonają atestowaną 10-kilometrową trasę ulicami miasta.

W programie Lęborskich Dni Jakubowych nie zabraknie elementów religijnych i duchowych, związanych z postacią patrona Lęborka św. Jakuba Apostoła. Są to uroczysta suma odpustowa, nabożeństwo ekumeniczne, pielgrzymka rowerowa do Łeby, święcenie pojazdów, koncert muzyki chrześcijańskiej Communio czy organizowane przez oo. franciszkanów gry i zabawy dla dzieci.

Harmonogram imprezy:

[IMG]2[/IMG]