Teatr Gdynia Główna wychodzi na ulice!

Filmy, Gdynia

Data 13.07.2015 21:00-19.07.2015 23:00
Miejscowość Gdynia
Bilety Wstęp wolny

Siedem spektakli w tydzień przedstawi na ulicach miasta Teatr Gdynia Główna w ramach festiwalu "Pociąg do miasta". Spektakle będą się odbywać na placach, podwórkach, a nawet schodach muzeum.

Teatr Gdynia Główna ma swoją stałą scenę w podziemiach miejscowego dworca, jednak artyści chcą wychodzić na ulicę, by zaskakiwać i mieć lepszy kontakt z publicznością, co ostatecznie ma zachęcić widownię do częstszego odwiedzania teatru.

W ramach projektu "Pociąg do miasta" spektakle będą grane m.in. na podwórzu między kamienicami w centrum miasta, na placach i tarasach przed miejscowymi klubami, restauracjami, halą targową i dworcem, a także na schodach. Plenerowe przedstawienia stanowią także ciekawe doświadczenie dla samych aktorów. Miejsca dla przedstawień starano się dobierać w taki sposób, by korespondowały one z konkretnymi sztukami.

[IMG_R]2[/IMG_R]

W zestawie spektakli, które złożą się na przegląd "Pociąg do miasta", znalazły się sztuki: "Była Żydówka, nie ma Żydówki" na podstawie powieści Mariana Pankowskiego, "Pan Kot" według "Kota w butach" Angeli Carter, "Bjóro" Marcina Grota, "Ścianananaświat" Serge'a Kribusa, "Epitafium dla władzy" inspirowane "Cesarzem" Ryszarda Kapuścińskiego, "Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał" inspirowane "Przemianą" Franza Kafki oraz "Orlando" na podstawie "Orlando: biografia" Virginii Woolf.

Na wszystkie spektakle wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy dodają, że w przypadku złych warunków pogodowych spektakle odbędą się w Teatrze Gdynia Główna. Szczegółowe informacje na temat przedstawień i miejsc, w których będą one prezentowane, znaleźć można na stronie.

Warto wiedzieć, że nie jest to jedyne przedsięwzięcie Teatru Gdynia Główna, w ramach którego zespół pokazuje spektakle poza swoją siedzibą. Teatr realizuje także projekt "Teatr zajechał", podczas którego sztuki są prezentowane w gdyńskich świetlicach, bibliotekach i nie tylko.

Teatr Gdynia Główna rozpoczął działalność w lutym 2014 roku. Siedziba teatru znajduje się w podziemiach dworca Gdynia Główna. W repertuarze teatru są zarówno sztuki dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Projekt "Pociąg do miasta" finansowany jest przez miasto Gdynia.

[IMG]3[/IMG]


Szczegółowy harmonogram spektakli:

  • 13 lipca ( poniedziałek) godzina 21:00, Była Żydówka, nie ma Żydówki, na podstawie powieści Mariana Pankowskiego, podwórko/ CECH RZEMIOSŁA i PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w Gdyni, ul. 10 lutego 33 (wejście od ulicy 3 maja)  
  • 14  lipca ( wtorek) godzina 21:00, Pan Kot, wg Kota w butach Angeli Carter, plac/ KLUB MUZYCZNY UCHO, ul. Św. Piotra 2

  • 15 lipca (środa) godzina 21:00, Bjóro, reżyseria: Marcin Grota, taras/ PIEROGARNIA „PIEROŻEK” Al. Jana Pawła II 11A  

  • 16 lipca (czwartek) godzina 21:00, Ścianananaświat Serge'a Kribusa, ogród/ RESTAURACJA GRECKA SANTORINI, ul. Świętojańska 61  
  • 17 lipca (piątek) godzina 21:00, Epitafium dla władzy inspirowane myślą Cesarza Ryszarda Kapuścińskiego, schody/ MUZEUM MIASTA GDYNI, ul. Zawiszy Czarnego 1  
  • 18 lipca (sobota) godzina 21:00 , Co się przyśniło Gregorowi, że zaspał inspirowane Przemianą Franza Kafki, plac/ MIEJSKIE HALE TARGOWE w GDYNI , ul. Wójta Radtkego 36/40  
  • 19 lipca ( niedziela) godzina 21:00, Orlando, na podstawie „Orlando: biografia”  Virginii Woolf plac/ DWORZEC PKP GDYNIA GŁÓWNA, Plac Konstytucji 1.