Uściśnij Misie, czyli przytul nie irytuj

Inne, Wejherowo

Data 24.06.2015 16:00
Miejsce Plac Jakuba Wejhera
Miejscowość Wejherowo

Uściśnij Misie, czyli przytul nie irytuj – pod takim hasłem 24 czerwca odbędzie się happening na Placu Wejhera, podczas którego będzie można przytulić się do misia.

  • To kampania przeciw przemocy oraz promująca przekazywanie emocji i wyrażanie uczuć. Dlaczego? Bo chcemy nakłonić ludzi do chwili na uśmiech oraz promowanie pozytywnych cech zachowań (empatia, przyjaźń,) oraz negowanie agresji, pesymizmu, gniewu czy zawiści – mówi pomysłodawca akcji, Jacek Drewa.

„Uściśnij Misie czyli przytul nie irytuj…” to również kampania przeciw przemocy. Tego dnia na placu Jakuba Wejhera organizatorzy akcji będą rozdawać ulotki o tematyce społecznej, m.in. walce z agresją wobec dzieci oraz przemocy seksualnej wobec kobiet.

W wydarzenie włączyło się wiele osób znanych i cenionych za swoją działalność dla społeczeństwa w różnych dziedzinach tj. m.in.: polityka, sport, edukacja, dziennikarstwo.

  • Miejmy nadzieję, że to wydarzenie wzbudzi wśród wejherowian pozytywny odbiór, da wiele uśmiechu i wzruszeń oraz skłoni do refleksji – dodaje Jacek Drewa.

Powstał również spot promujący akcję: