X Kaszubski Bieg Lesoków

Sport, Szemud

Data 13.06.2015 11:00
Miejsce wieś Grabowiec
Miejscowość Szemud

Już 13 czerwca o godz. 11:00, ruszy X Kaszubski Bieg Lesoków, jest to już czwarty bieg z cyklu Kaszuby Biegają 2015. Trasa biegu liczy 10 km i jest bardzo przyjemna, urozmaicona, biegnie po przepięknych okolicach wsi Grabowiec, typowy krajobraz dla Ziemi Lesoków, czyli ludzi lasu.

Na trasie znajdować się będą 3 punkty z wodą oraz punkty kontrolne, 70 % dystansu ma nawierzchnię asfaltową. Szemud jest gminą w powiecie wejherowskim, położonym zaledwie 16 km od Wejherowa oraz 30 km od Gdyni. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie za pomocą elektronicznego systemu chipów aktywnych.

Uroczystego startu z ulicy Wejherowskiej dokona Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski. O godz. 10 odbędzie się bieg na 1 km pn. „pobiegnij z Wójtem po zdrowie”, na który zapraszamy wszystkie dzieci, całe rodziny oraz tych którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.

Biuro zawodów oraz baza imprezy /natryski, przechowalnia bagaży/ znajdować się będą w hali widowiskowo - sportowej w Szemudzie, ul. Szkolna 4 A i czynne będzie od godziny 9.00. Organizatorzy przygotowali dla uczestników specjały kuchni kaszubskiej.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach kobiet i mężczyzn. Na mecie na każdego czekać będzie piękny medal.

Na imprezę serdecznie zapraszają Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Urząd Gminy w Szemudzie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

  • Jana Kleinszmidt - Przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego,

  • Łukasz Grzędzicki - Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego

  • Ryszard Kalkowski - Wójt Gminy Szemud

Jeśli lubisz biegać to 13 czerwca musisz być koniecznie w Szemudzie.

Więcej informacji na stronie.

[IMG]3[/IMG]