Tydzień Bibliotek, Noc Muzeów i Noc Bibliotek

Kultura, Wejherowo

Data 16.05.2015 11:45-02.06.2015 00:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego
Adres ul. Kaszubska 14
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Trwa Tydzień Bibliotek, w którym nie brakuje atrakcji organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.

Trzy ostatnie dni święta bibliotek: - spotkanie z Piotrem Bernardynem, piątkowy wieczór muzyczno-satyryczny oraz sobotni Festyn Rodzinny.

W sobotę odbędzie się Noc Muzeów, w której udział wezmą bibliotekarze, promując Letnią Bibliotekę w Pałacu.

Będzie to również okazja do włączenia się w akcję pisania wspólnego opowiadania z okazji jubileuszowej edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego "Powiew Weny".

Jubileuszowa niespodzianka dla laureatów wszystkich edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie nie tylko prowadzą liczne spotkania z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek, planują ofertę na okres letni dla swoich czytelników (od 2 czerwca we współpracy z wejherowskim muzeum działać będzie Letnia Biblioteka w Pałacu), ale i przygotowują dziesiątą edycję Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”. Z okazji tego jubileuszu zapraszają laureatów wszystkich edycji konkursu do stworzenia wspólnego opowiadania.

Akcja ta rozpocznie się podczas Nocy Muzeów (16 maja), kiedy to bibliotekarze gościć będą w Pałacu Przebendowskich, na którego tarasie od 2 czerwca funkcjonować będzie Letnia Biblioteka w Pałacu.

Podczas Nocy Muzeów, a także Nocy Bibliotek, która odbędzie się z kolei 30 maja, regionalni twórcy, którzy zaistnieli w konkursie „Powiew Weny” będą mieli okazję dopisać swój fragment jubileuszowego opowiadania. Jego pierwszą część przygotował Krzysztof Szkurłatowski – laureat I miejsca w ubiegłorocznej edycji konkursu.

  • Obecnie biblioteka nie posiada danych kontaktowych do wszystkich laureatów – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, która zajmuje się z ramienia biblioteki akcją. – Dlatego wszystkich zainteresowanych udziałem w tej jubileuszowej zabawie literackiej proszę o kontakt ze mną pod numerem telefonu : 677 65 72 lub na adres e-mailowy : [email protected] - dodaje.

[IMG_R]3[/IMG_R]

Wspólne opowiadanie zostanie opublikowane na stronie internetowej biblioteki, gdzie wymienieni zostaną również wszyscy autorzy. Równocześnie trwają prace komisji konkursowej regulaminem tegorocznej edycji. Tradycyjnie, zostanie on ogłoszony na początku czerwca.

Szczegóły na STRONIE.