Akademia Nikona w Gdańsku – Creative Roadshow 2015

Imprezy klubowe, Gdańsk

Data 11.05.2015 14:50
Miejscowość Gdańsk
Bilety 20 zł

Akademia Nikona startuje z cyklem spotkań, które zawitają do pięciu największych miast w całej Polsce. Od 13 maja do 9 czerwca 2015 r. w ramach akcji Creative Roadshow odbędą się specjalne warsztaty fotograficzne prowadzone przez wykładowców Akademii Nikona oraz przedstawicieli partnerów.

Na gości czekają prezentacje najnowszych produktów, moderowane sesje fotograficzne, dyskusje z profesjonalistami i wiele innych atrakcji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 maja w Gdańsku. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się pod adresem http://creativeroadshow.pl

Ideą przewodnią tegorocznego Creative Roadshow jest hasło „Scenariusz fotografii od A do Z”. Podczas cyklu spotkań zostaną poruszone wszystkie aspekty wykonywania zdjęć, począwszy od sesji fotograficznej i planu z modelką, przez wybór zdjęcia, narzędzia, ustawienia oraz retusz, na wydruku zdjęć skończywszy.

Wydarzenie podzielone będzie na cztery bloki:

  1. Sesja fotograficzna od A do Z – wykładowcy pokażą, jak przygotować sesję i na co zwrócić uwagę, aby ułatwić sobie późniejszą pracę z postprodukcją i archiwizowaniem prac.
  2. Opracowanie sesji – czyli jak wybierać zdjęcia i jaką rolę odgrywa jakość w wyświetlaniu zdjęć, a także czym tak naprawdę jest piksel.
  3. Postprodukcja – zarówno od strony sprzętowej, jak i prostych i efektywnych czynności związanych z retuszem zdjęć.
  4. Przygotowanie do druku i wydruk – uczestnicy dowiedzą się wtedy, jak przygotować zdjęcie do wydrukowania, jak wybrać papier i co należy z zrobić z gotowym wydrukiem. Pomiędzy poszczególnymi sesjami przewidziane są przerwy, które pozwolą zapoznać się z wystawionym przez Partnerów Creative Roadshow sprzętem i porozmawiać z ekspertami.

Partnerami Creative Roadshow oprócz Akademii Nikona są firmy: G-Technology, Eduweb.pl, EIZO, Datacolor, Wacom oraz Epson.