Ira akustycznie w Ergo Arenie

Koncerty, Gdańsk

Data 12.05.2015 19:00
Miejsce Ergo Arena
Miejscowość Gdańsk

Zapraszamy do ERGO ARENY na koncert Ira – Akustycznie. Wtorek, 12 maja godz. 19.00. Legenda polskiej sceny rockowej przygotowała dla swoich fanów trasę koncertową promującą niecodzienne wydawnictwo pn. “Ira Akustycznie”. Grupa podczas koncertu zaprezentuje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze. Pod kierownictwem Jacka Piskorza oraz z udziałem kwartetu smyczkowego zespół wykona nowe, akustyczne aranżacje doskonale znanych wszystkim przebojów jak „Wiara”, “Mój dom” czy “Nadzieja”. Nie zabraknie też kompozycji z ostatnich lat twórczości zespołu jak „Londyn 8.15″, “Nie daj mi odejść” czy “Dlaczego nic” oraz piosenki “Miłość” promującej wydawnictwo akustyczne.

IRA to jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

IRA powstała w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu pt. IRA ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta Mój dom, a następnie 1993 i koncertowa Live odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie Znamię do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty Ogrody, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płacisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność. Po 7 latach przerwy grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. W 2002 roku na sklepowych półkach pojawił się krążek Tu i teraz, a dwa lata później do sprzedaży trafił album Ogień.

16 kwietnia 2013 roku na rynku ukazało się najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta X. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich single Taki sam, Szczęśliwa oraz Uciekaj. Drugi natomiast jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników zespołu, ponieważ pojawiły się na nim po raz pierwszy utwory w wersjach anglojęzycznych (utwory Mój Bóg, Taki sam i Styks) oraz największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach.

Bilety w sprzedaży tylko w kasie nr 3 w ERGO ARENIE.

Kasa nr 3 ERGO ARENA czynna:

poniedziałek – piątek 10.00 – 16.00 (oraz w dniu imprezy)