Motopozytywni

Inne, Sopot

Data 23.04.2015 16:00
Miejsce Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Adres Polna 16/20
Miejscowość Sopot

Rozpoczyna się sezon motocyklowy, a miłośnicy dwóch kółek mają szansę lepiej się do niego przygotować. Okazją jest darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, realizowane w ramach kampanii MOTOPOZYTYWNI, które rusza już 23 kwietnia.

  • Zdecydowana większość motocyklistów respektuje zarówno przepisy, jak i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla nich najważniejsza jest przyjemność jaką czerpią z jazdy na swoich maszynach niż wygłupy, które nierzadko kosztują ludzkie życie – twierdzi Joanna Skrent z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku. - Warto zatem kreować ten pozytywny wizerunek i podkreślać, że większość motocyklistów, to osoby świadome potencjalnych zagrożeń oraz ich konsekwencji, więc same jeżdżą z rozwagą. Jazda motocyklem wymaga umiejętności prowadzenia, ponieważ w razie wypadku motocyklista narażony jest na bardzo poważne obrażenia ciała. W zderzeniu z samochodem nie ma szans – chroni go jedynie kask, który w wielu przypadkach okazuje się niewystarczający. Dlatego organizatorzy szkolenia kładą szczególny nacisk na część praktyczną dotyczącą podniesienia umiejętności jazdy oraz udzielania pierwszej pomocy, która zwiększy bezpieczeństwo motocyklistów, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

[IMG_R]2[/IMG_R]

Szkolenie realizowane będzie w trzech etapach, pierwsze zaplanowano na 23 kwietnia. Ostatni etap, to szkolenie EFR obejmujące również część praktyczną. W ramach poszczególnych etapów poza zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa na drogach, o których mówić będą przedstawiciele Policji, szkolenie wzbogacone będzie o teoretyczne aspekty jazdy motocyklem, gdzie instrukcji udzielał będzie sam Tomasz Kulik, jeden z najlepszych instruktorów jazdy na dwóch kółkach.

Zgłoszenia do udziału w szkoleniach należy przesyłać do dnia 21 kwietnia 2015 na adres:[email protected]

Szczegółowy program szkolenia

23 kwietnia 2015

Sala 209 - Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – ul. Polna 16/20, Sopot

  • 16.00 – Rejestracja uczestników
  • 16.30 - Bezpieczeństwo ruchu drogowego – ogólne zagadnienia – Przedstawiciel Policji
  • 17.00 -Motocyklista w prawie o ruchu drogowym.
  • 17.30 – Podstawy prawne udzielania pierwszej pomocy – Ratownik Medyczny
  • Sprawdzenie stanu osoby poszkodowanej.
  • Procedura wezwania służb ratunkowych.
  • Udzielanie pierwszej pomocy adekwatne do stanu osoby poszkodowanej.

Jak ściągnąć kask rannemu motocykliście?

  • 19.00- Technika jazdy motocyklem w rekreacji, sporcie i warunkach bojowych – różnice, korzyści i straty. – instruktor technik jazdy motocyklem Szkolenie zostanie zakończone testem, na podstawie którego uczestnicy będą dopuszczeni do kolejnych etapów szkoleń.