Weź udział w Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS

Sport, Gdańsk

Data 03.05.2015 00:00
Miejsce szczegóły poniżej
Miejscowość Gdańsk
Bilety Opłatę startową należy dokonać przelewem na konto organizatora: 80,00 złotych - do 26.04.2015 i 100,00 złotych do 30.04.2015

Majówka w Gdańsku na sportowo. Na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja zmierzą się miłośnicy rowerów, pływania i biegania.

Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS będzie pierwszym tegorocznym trójbojem w Trójmieście zorganizowanym częściowo na otwartej przestrzeni. W basenie uczestnicy będą musieli przepłynąć 600 metrów, w lesie - pokonać na rowerze 15 kilometrów, a na stadionie lekkoatletycznym przebiec 3 kilometry.

Pierwsza część zawodów zostanie zrealizowana na pływalni sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Starty będą realizowane w seriach po 12 osób (dwie osoby na torze - start z wody). W trakcie tego etapu, nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy WOPR. Bezpośrednio po pływaniu nastąpi przejście do strefy zmian, umiejscowionej przed pływalnią.

Po pierwszym etapie, uczestnicy wezmą udział w kolejnej części zawodów – wyścigu kolarskim, którego trasa będzie poprowadzona przez malownicze trasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Każdy zawodnik będzie miał do pokonania 15 kilometrów na rowerze MTB. Ostatni, 3 – kilometrowy etap biegowy, zostanie rozegrany na stadionie lekkoatletycznym. Trasy rowerowa i biegowa zostaną zabezpieczone przez służby ratownictwa medycznego.

Organizatorzy zawodów Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem chcą, by w triathlonie wystartowali nie tylko zawodowcy, którzy przygotowują się do sezonu, ale także amatorzy, dla których te zawody będą pierwszymi w życiu.

Triathloniści, którzy zamierzają wziąć udział w zawodach muszą się spieszyć. Organizatorzy przygotowali tylko 200 pakietów startowych. Każdy uczestnik po przekroczeniu mety otrzyma pakiet finiszera oraz pamiątkowy medal. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Zawody Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także dobra zabawa dla kibiców i zbiórka pieniędzy na sprzęt dla dzieci. Zebrane kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z biednych rodzin które wykazują zainteresowanie sportem. Fundacja zamierza kupić m.in. buty, okularki do pływania czy piłki.

Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.triathlongdansk.pl w zakładce rejestracja do dnia 30 kwietnia.

Opłatę startową należy dokonać przelewem na konto organizatora w następujących kwotach i terminach: 80,00 złotych - do 26.04.2015 i 100,00 złotych do 30.04.2015.