09.10.2012 13:03 0

Lechia zrewanżowała się Jagiellonii Białystok

Lechia Gdańsk wróciła do Białegostoku i zrewanżowała się Jagiellonii. Piłkarze z Gdańska wygrali 2:0. Dzięki temu meczowi podopieczni Bogusława Kaczmarka awansowali na 6 pozycję w ekstraklasie.

Prawdziwym bohaterem biało-zielonych okazał się Ricardinho, dzięki któremu Mahaj strzelił bramkę już w 8 minucie meczu. Kolejny gol padł w 83 minucie meczu, tym razem bramkę strzelił sam Brazylijczyk.

• To było dla nas bardzo trudne spotkanie. Dla moich zawodników to był bardzo duży wysiłek, tym bardziej że kilka dni temu zagrali 125 minut przeciwko Jagiellonii w Pucharze Polski. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się zrewanżować za tamtą porażkę. Te punkty bardzo nas cieszą. Mogliśmy jednak rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść znacznie wcześniej, bo już w pierwszych 25 minutach mieliśmy dużą przewagę i stworzyliśmy kilka okazji, ale nie udało się ich wykorzystać – twierdzi szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Machaj (8), 0:2 Ricardinho (83)

Żółte kartki: Madera, Brożek (obaj Lechia)

JAGIELLONIA: Słowik – Norambuena, Gusić (67 Zahorski), Ukah, Pejović – Grzyb (56 Gajos), Tymiński – Kupisz, Plizga, Dzalamidze (75 Tarnowski) – Frankowski.

LECHIA: Kaniecki – Janicki, Madera (44 Deleu), Bieniuk, Brożek – Surma, Pietrowski – Wiśniewski (53 Andreu), Machaj (80 Łazaj), Ricardinho – Traore.