16.09.2012 08:30 0

Niezasłużona porażka Gryfa Orlex

Mimo dobrej postawy w Kaliszu żółto-czarni wracają bez punktów. Podopieczni trenera Nicińskiego przegrali 1:2. Gola dla wejherowian zdobył Rafał Siemaszko.

• Zagraliśmy chyba najlepsze spotkanie w II lidze. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy stuprocentowych sytuacji, bo tego meczu nie powinniśmy przegrać – komentuje Jarosław Felisiak.

Wejherowianie zdominowali gospodarzy. Grali kombinacyjnie, ale zabrakło wykończenia. Na domiar złego w 30 minucie Calisia zdobyła gola. Po rzucie rożnym Patryk Klofik uderzył z przed pola karnego i pokonał Wiesława Ferrę.

Żółto-czarni wyrównali tuż przed przerwą. Zespołową akcję wykończył Rafał Siemaszko. Podawał Maciej Stefanowicz.

W drugiej połowie cały czas goście dominowali. Stuprocentowych okazji nie wykorzystali Michał Fidziukiewicz, Rafał Siemaszko i Krzysztof Wicki. Bardziej skuteczni okazali się gracze Calisi, którzy jedną z nielicznych ofensywnych akcji w 78 minucie zakończyli strzeleniem bramki. Tym samym Gryf Orlex przegrał 1:2 i nie jest już zespołem niepokonanym w II lidze.

Calisia Kalisz – Gryf Orlex Wejherowo 2:1 (1:1) Bramka: P.Klofik 30’, P.Kowal 78’- R.Siemaszko 45

Skład Gryfa Orlex: Ferra – Osyra, Kostuch, Kochanek, Warcholak – Felisiak (55’Wicki), Szymański(32’Pietroń), Stefanowicz (83’Szlas), Gicewicz, Siemaszko - Fidziukiewicz