27.08.2012 14:23 0

Mistrzostwa Juniorów w Siatkówce

W sobotę odbył się mecz pomiędzy reprezentantami Polski i Finlandii. Był to pierwszy mecz Polaków w tym turnieju i zarazem pierwszy, który zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych.

Podopieczni Jacka Nawrockiego po czterosetowej walce pokonali swoich rówieśników z Finlandii 3:1. Pierwszy set należał do Finów i zakończył się 25:23.

Podczas drugiej odsłony rozgrywek, goście byli zmuszeni uznać wyższość gospodarzy, którzy pewnie wygrali tę partię 25:20.

Kolejne sety również należały do polskiego zespołu. Zakończyły się 25:20 oraz 25:21.

Polacy mimo poczatkowego niepowodzenia pokazali, kto jest gwiazdą tego meczu.

Składy zespołów:

Finlandia: Seppanen (11), Krastins (17), Kurpa (1), Kaurto (6), Siirila (8), Kulaots (8), Kerminen (libero) oraz Pirinen, Karinen, Harkonen i Kossi

Polska: Nowakowski (17), Muzaj (21), Krulicki (8), Wachnik (2), Łapszyński (12), Janusz (1), Woś (libero) oraz Bednorz (10) i Maruszczyk (1)