19.07.2012 09:14 0

Spektakularne zwycięstwo Gryfa Orlex Wejherowo

Bardzo dobre spotkanie rozegrali piłkarze wejherowskiego Gryfa na zgrupowaniu w Choszcznie. W sparingu pokonali Pogoń Barlinek aż 7:0.

Od samego początku to żółto-czarni osiągnęli przewagę. Zdominowali środek pola i od pierwszej minuty stwarzali groźne sytuacje podbramkowe. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po 15 minutach Gryf Orlex prowadził 3:0. Najpierw na prowadzenie wejherowian wyprowadził Łukasz Pietroń. Jego dośrodkowania z rzutu wolnego nikt nie zdołał przeciąć, ale piłka i tak wpadła do bramki obok próbującego interweniować bramkarza Pogoni.

Po chwili było już 2:0. Sytuację sam na sam z bramkarzem z Barlinka na gola zamienił Michał Fidziukiewicz. Zawodnicy Pogoni jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć a przegrywali 3:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Grzegorz Gicewicz a gola po strzale głową zdobył Przemysław Kostuch. To nie był koniec popisów strzeleckich. Czwartego gola po rajdzie prawą stroną boiska dołożył Maciej Stefanowicz a kilka minut później swojego drugiego gola w tym meczu dołożył Łukasz Pietroń.

W 45 minucie wejherowianie dobili Pogoń strzelając szóstą bramkę. Prostopadłym podaniem Fidziukiewicz uruchomił Rafała Siemaszko a ten wykorzystał sytuację. Po zmianie stron Gryf Orlex nadal nadawał ton wydarzeniom na boisku, ale gola obejrzeliśmy już tylko jednego. Indywidualną akcją popisał się Marcin Warcholak i strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania na 7:0.

Komentują po meczu: Łukasz Pietroń(pomocnik Gryfa Orlex) - Mimo ciężkich treningów pokazaliśmy się z dobrej strony, ale jak to trener mówi „zawsze można lepiej”. Całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika, zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe. Cieszy skuteczność. Oby przełożyła się na II ligowe boiska.

Marcin Warcholak(obrońca Gryf Orlex) - Cieszy mnie pierwsza strzelona bramka w nowym zespole. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie, pomimo ciężkich treningów. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym spotkaniem zespół będzie prezentował się jeszcze lepiej.

Gryf Orlex Wejherowo – Pogoń Barlinek 7:0 (6:0)

Bramki: Pietroń x2, Fidziukiewicz, Siemaszko, Stefanowicz, Kostuch, Warcholak

Skład Gryf Orlex: Ferra (46’Duda) – Kowalski (70’ Króll), Kostuch (62’Skwiercz), Kochanek (70’Zając), Gicewicz – Felisiak (46’Warcholak), Kołc (62’Szymański), Stefanowicz (62’Szlas), Pietroń, Fidziukiewicz (60’Wicki) – Siemaszko (60’Krzemiński)