13.06.2012 18:30 0

Mikołaj Tabisz medalistą MP w kick-boxingu

9 i 10 czerwca w Lesznie odbyły się Finały Mistrzostw Polski Juniorów w Kick-boxingu w formułach light i semi contact, w mistrzostwach startowało 166 zawodników i zawodniczek z 33 klubów.

Klub Sportowy MAXIMUS reprezentowało 3 zawodników którzy zdobyli 3 brązowe medale. W śród nich był reprezentant wejherowskiej sekcji Mikołaj Tabisz 17 lat który zajął III m. i zdobył brązowy medal w semi-contact w kategorii – 84kg.

Podsumowują udział w MP można uznać za udany, zawodnicy MAXIMUSA w drodze po medale musieli 28 stycznia w Gdańsku uzyskać kwalifikacje do finałów MP. Kategoria juniorów to grupa od 16 do 19 urodzin więc jak widać po wieku naszego zawodnika ma szanse w przyszłym roku na podwyższenie wyników.

Klub Sportowy MAXIMUS jest prekursorem kick-boxingu w Wejherowie. MAXIMUS jest jedynym klubem w Wejherowie który posiada licencje Polskiego Związku Kick-Boxingu. Wejherowska sekcja MAXIMUSA rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku w tedy w Zespole szkół Samochodowych a teraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Trenerem klubu jest mgr Piotr Kohnke trener Reprezentacji Polski w Kick-Boxingu który wychował wielu wspaniałych zawodników takich jak Piotr Kobylański Mistrz Świata K1, czy Rafała Karcz Mistrz Polski Młodzieżowców w kick-boxingu Semi-contact.