10.06.2012 11:35 0

Gryf Orlex bez pucharu

Żółto-czarni, choć do przerwy prowadzili 1:0 z Kaszubią Kościerzyna ostatecznie przegrali 2:3 i tym samym nie obronili wywalczonego przed rokiem regionalnego Pucharu Polski.

Finał tegorocznej edycji rozegrano w Starogardzie Gdańskim i był to ostatni akcent sezonu 2011/2012. Faworytem byli wejherowianie, którzy ponad dwa tygodnie temu wywalczyli awans do II ligi.

Od początku podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego chcieli narzucić przeciwnikowi swój styl gry, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Także Kaszubia nie był w stanie stworzyć sobie klarownych okazji.

Strzelecką niemoc przełamał dopiero Grzegorz Gicewicz, który strzałem z rzutu wolnego z niemal 30 metrów zaskoczył Kafarskiego. Skromnym prowadzeniem wejherowian zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron kibice jeszcze nie zdążyli na dobre zasiąść na trybunach a zawodnicy z Kościerzyny zdołali wyrównać. Bartosz Prokopów znalazł się idealnie w polu karnym i doprowadził do wyrównania. W 60 minucie było już 2:1 dla Kaszubi. Kapitalnym, sytuacyjnym uderzeniem popisał się Jakub Kaszuba i Adam Duda nie miał nic do powiedzenia.

Piłkarze Gryfa Orlex nie poddali się. Dośrodkowanie Jarosława Felisiaka w 73 minucie na gola zamienił obchodzący nie dawno urodziny Krzysztof Wicki. To jednak nie był koniec emocji. W 80 minucie kopia niemal sytuacji po której Kaszubia zdobyła drugą bramkę. Znów pięknym strzałem popisał się Kaszuba i zapewnił swojej drużynie triumf w finale.

Gryf Orlex Wejherowo – Kaszubia Kościerzyna 2:3 (1:0)

Bramki: Grzegorz Gicewicz - 31’ (Gryf), Bartosz Prokopów - 47’ (Kaszubia), Jakub Kaszuba - 60’(Kaszubia), Krzysztof Wicki - 73’ (Gryf), Jakub Kaszuba - 80’ (Kaszubia)

Gryf Orlex Wejherowo: Duda-Kochanek, Kostuch, Felisiak, Oleszczuk - Kołc (65’ Stefanowicz), Szymański, Gicewicz, Pietroń, Toporkiewicz (70’ Krzemiński) – Fidziukiewicz (46’Wicki)

Kaszubia Kościerzyna: Kafarski- Bieliński, Rąbczyk, Prusaczyk, Prokopów, Krysiński, Stępień, Troka, Wysiecki, Kaszuba, Hirsz