22.05.2012 09:09 0

Asseco w drodze po mistrzostwo?

Za nami koszykarskie derby Trójmiasta. Asseco Prokom Gdynia okazał się lepszy od Trefla Sopot. Mistrzowie Polski wygrali 89:81 i są bliżej 9. już tytułu. Rewanż jutro o 18.30 w Hali Gdynia.

Pierwszy finał zakończył się pewnym zwycięstwem gdynian. Trefl ma niewiele czasu, by poprawić niedoskonałości w grze i odrobić straty. Drugie spotkanie już jutro, także w Gdyni. Mistrzem kraju zostanie drużyna, która odniesie cztery zwycięstwa.

• Zaczęliśmy ten mecz zbyt nerwowo. Popełnialiśmy zbyt wiele błędów, a w naszej grze brakowało zrozumienia, zarówno w ataku, jak i w obronie – powiedział po meczu trener Muiznieks. - Druga połowa była już w naszym wykonaniu lepsza. Graliśmy agresywniej, skuteczniej w obronie. Aby móc myśleć jednak o zwycięstwie w Gdyni, trzeba zaprezentować dobrą koszykówkę przez pełne 40 minut.

Asseco Prokom - Trefl 89:81 (26:21, 24:18, 18:19, 21:23)

ASSECO PROKOM: Blassingame 18, Motiejunas 16, Łapeta 8, Szczotka 2, Seweryn 0 - Frasunkiewicz 10, Zamojski 8, Kuebler 8, Hrycaniuk 7, Dmitriew 5, Day 4, Ponitka 3.

TREFL: Turek 16, Dylewicz 15, Waczyński 12, Koszarek 11, Wiśniewski 7 - Mallett 12, Kuzminskas 6, Cummings 2, Stefański 0.