10.05.2012 08:28 0

Gryf Orlex lepszy od Orkana Rumia

Żółto-czarni są już w półfinale Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Wczoraj
wejherowianie pokonali w derbowym spotkaniu Orkan Rumia 3:1.

Mecz nie stał na wysokim poziomie, mimo, iż zmierzyły się zespoły z czołówki III ligi. Orkan skupił się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i starał się grac długą piłką na Pawła Dirdę i Rolanda Kazubowskiego. Taka taktyka przyniosła skutek, ponieważ właśnie Kazubowski zdobył bramkę na 1:0 po dośrodkowani z prawej strony boiska. W tym czasie żółto-czarni razili nieporadnością i na pewno dobrze pierwszej w połowy wspominać nie będą.

W II połowie niewiele się zmieniło, poza tym, że Gryf Orlex zaczął zdobywać bramki. Już na początku drugiej odsłony Grzegorz Gicewicz ni to strzelał, ni dośrodkowywał, ale bramkarz gości nie poradził sobie i piłka znalazła drogę do bramki. Na tablicy 1:1. Orkan zaczął stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry, ale w końcówce meczu bramki zdobyli żółto- czarni.

Po rzucie rożnym najpierw trafił Przemysław Kostuch a w 90 minucie gości uciszył Mateusz Toporkiewicz. Ostatecznie wynik 3:1 premiuje Gryf Orlex, który w półfinale zmierzy się z Bytovią II Bytów.

Gryf Orlex: Duda – Felisiak, Kochanek, Kostuch, Skwiercz (46’Oleszczuk) – Szymański (58’Kołc), Kotwica, Pietroń, Krzemiński (46’Toporkiewicz) – Fidziukiewicz (46’Wicki)