01.12.2010 08:01 0

Gdańsk: ruszają remonty torowisk tramwajowych

Mieszkańcy gdańskich dzielnic Brzeźno i Nowy Port długo czekali na rozpoczęcie remontu torowisk, ale w końcu się doczekali. Została odpisana umowy z wykonawcą, ruszyła przebudowa torów.

Porozumienie, na mocy którego Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury oraz firma Wakoz zobowiązały się do wykonania przebudowy za 41 mln złotych, zostało podpisane w poniedziałkowe południe w siedzibie spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne. Dzisiaj rano na odcinku od pętli w Brzeźnie do ul. Przemysłowej pojawił się sprzęt. Roboty będą trwały dokładnie rok. W Brzeźnie ruszają już teraz, w Nowym Porcie rozpoczną się na wiosnę.

Na ul. Krasickiego robotnicy wyremontują 2,8 km torów i sieci trakcyjnej. Przebudowane zostaną trzy przystanki tramwajowe i dwa autobusowe. Do tego siedem przejść przez torowisko oraz przejazd tramwajowo-drogowy zostaną pokryte nową nawierzchnią, a w okolicy ul. Przemysłowej planowane jest wytyczenie ścieżki rowerowej wzdłuż torów.

W Nowym Porcie rozpoczęcie prac jest wstępnie planowane na marzec przyszłego roku. Tam wyremontowane zostaną torowiska na ulicach: Rybołowców, Wolności oraz Strajku Dokerów. W planach inwestycji jest również modernizacja okolicznych chodników i ulic. W Nowym Porcie nad robotami będzie czuwać konserwator zabytków. Będzie on nadzorować wymianę bruku, której celem jest przywrócenie dzielnicy jej dawnego, historycznego oblicza.

Również wiosną ruszy budowa układów sterowania zwrotnicami na skrzyżowaniu ul. Wolności z ul. Władysława IV. Zakończenie prac jest planowane jest jesienią, ale tramwaje po przebudowanym torowisku zaczną jeździć już w lipcu.

Remont torowisk tramwajowych w dzielnicach Brzeźno i Nowy Port stanowi część większej inwestycji o nazwie Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24